Rama viziton Hungarinë dhe Bullgarinë, në fokus negociatat dhe integrimi europian

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Rama do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Budapest ku do të takohet me liderët e shtetit hungarez.

Mësohet se pas Hungarisë, Rama do të vijojë vizitën zyrtare në Bullgari ndërsa pritet të kthehet të mërkurën , para seancës ku do votohet raporti i Komisionit për shkarkimin e Presidentit.

Në fokus të takimeve që do të zhvillojë në Budapest dhe Sofie do të jenë çështjet e integrimit evropian dhe marrëdhënie dypalëshe të Shqipërisë me këto dy vende.

 


Të fundit

Rama viziton Hungarinë dhe Bullgarinë, në fokus negociatat dhe integrimi europian

Kryeministri Rama do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Budapest ku do të takohet me liderët e shtetit...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi/ Një nga autorët foli shqip, gjenden shenja ADN-je

Të tjera detaje zbulohen nga krimi që tronditi Greqinë, vrasja e nënës së re. Policia greke ka bërë të ditur se piloti dhe specialistë...

Nis operacioni për shembjen e ndërtimeve pa leje në bregdet

Inspektorati Kombëtar për Mbrotjen e Territorit ka njoftuar  sot nisjen e operacionit të shembjes së ndërtimeve pa leje në bregdet. Kësisoj, aksioni nis sot...

U vra nga vëllai, kjo është 58-vjeçarja që erdhi për pushime nga Gjermania

Diana Vukaj, 58-vjeçarja që u ekzekutua me armë zjarri nga i vëllai në banesën e saj në Shkodër kishte ardhur nga Këlni i Gjermanisë...

Java nis me vranësira dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por nuk përjashtohet mundësia për reshje lokale. Sipas Meteoalb,...

Lajme të tjera

Web TV