Shpërthejnë oxhaqet e termocentralit bërhamor në Angli, tmerrohen banorët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në Angli, shpërthimi i kontrolluar i katër oxhaqeve të një termocentrali bërthamor të mbyllur ka alarmuar njerëzit përreth. Mediat angleze shkruajnë se afër ngjarjes është edhe një fushë futbolli, të cilët në momentin e shpërthimit, të tmerruar ndërprenë ndeshjen.

Mësohet se kullat 117 metra të larta u shembën për pak sekonda, duke u krijuar një re e madhe pluhuri. Sipas mediave, termocentrali që shpërtheu u siguronte energji elektrike miliona shtëpive, dhe ishte një prej më të mëdhave që janë shembur viteve të fundit.


Të fundit

Shpërthejnë oxhaqet e termocentralit bërhamor në Angli, tmerrohen banorët

Në Angli, shpërthimi i kontrolluar i katër oxhaqeve të një termocentrali bërthamor të mbyllur ka alarmuar njerëzit përreth. Mediat...

Armina Mevlani festoi ditëlindjen, publikohen pamjet nga festa madhështore ‘nënujore’

Një ndër blogeret më të njohura, Armina Mevlani festoi dje 30 vjetorin e lindjes me një super festë që do ta mbajë mend gjatë....

Vrasja e Kudret Saliajt/ Djali: Mami më ka thënë do të mbys me litar, i kisha parë mesazhet

Detaje të reja dalin në dritë lidhur me ekzekutimin e Kudret Saliajt, i cili u vra nga vjehrri i tij. Dhurata Saliaj, e akuzuar si...

Sekuestrohen 2.5 kg kokainë në Prishtinë, arrestohet një person

Një sasi kokaine është sekuestruar dhe një person është arrestuar në Prishtinë. Lajmin e ka bërë të ditur Ministri i Punëve të Brendshme të...

Rama dhe Varhelyi drejtojnë Samitin e liderëve të Ballkanit

Shqipëria është vendi që do të mbajë samitin e ardhshëm të Liderëve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të zhvillohet më 10 qershor, në...

Lajme të tjera

Web TV