U tha se ndërroi jetë/ Mirush Kabashi rrëfen i prekur si e përjetoi “lajmin e vdekjes”: Kishin qarë shumë për “ikjen time”, por…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Aktori i njohur Mirush Kabashi ka folur rreth lajmit të djeshëm, ku në disa medie u njoftua “vdekja e aktorit”.

Ai ka rrëfyer sesi e ka përjetuar një lajm të tillë, duke thënë se e kishte kaluar me sportivitet dhe se i ka falur mediat për një gabim të tillë.

Kabashi ndër të tjera është shprehur se kishte marrë shumë telefonata dje nga të afërmit dhe miqtë e tij, të cilët i thonin se kishin qarë shumë kur mësuan lajmin e pavërtetë, por më shumë qanë më pas nga gëzimi që ai është gjallë.

Aktori ndonëse u tregua tejet tolerant ndaj atyre që përhapën një lajm të tillë, sërish ka dy fjalë për gazetarët, duke u shprehur se më parë ata duhet të rikonfirmojnë lajmin para se ta japin në ekranet televizive.

“Unë e mora me sportivitet, janë gjëra që ndodhin dhe duhet kaluar, por me thënë të drejtën nja dy mesazhe që më kanë ardhur, edhe më përpara një herë për t’u verifikuar nëse unë jam gjallë, por dhe më mbrapa për të më shprehur solidaritetin. Ishin të dhimbshme sepse thonin që kemi qarë shumë kur morëm lajmin, por kemi qarë shumë pastaj nga gëzimi, kështu e formulonte një poete nga Italia. Kemi qarë akoma edhe më tepër me lotë gëzimi, kur morëm vesh lajmin që nuk ka ndodhur.

Janë gjëra që ndodhin, jemi në një fushë që jemi bërë njerëz publikë. Është një tërheqje veshi për gazetarët, të cilët duhet ta rikonfirmojnë lajmin nga disa drejtime përpara se ta japin  në ekranet e televizionit të cilët duhet të jenë sa më të sakta, nuk lejohen të tilla gabime, gjithësesi nga ana ime falen”, është shprehur aktori Mirush Kabashi në Klan tv.

Lexo edhe :  Denoncimi që shokoi studion/ Tronditëse, vëllai i vogël përdhunohet nga motra e madhe


Të fundit

U tha se ndërroi jetë/ Mirush Kabashi rrëfen i prekur si e përjetoi “lajmin e vdekjes”: Kishin qarë shumë për “ikjen time”, por…

Aktori i njohur Mirush Kabashi ka folur rreth lajmit të djeshëm, ku në disa medie u njoftua “vdekja e...

Tragjike! Guri i varrit i merr jetën 67-vjeçarit në Vaun e Dejës

Më datë 07.06.2021, rreth orës 17.00, shtetasi N.Th, 67 vjeç, duke transportuar një pllakë guri për në varrezat katolike të fshatit Shkjezë, Bushat, Vau...

Mbështeti Agron Shehajn/ Stresi ndërron mendje pasi merr telefonatën urgjente nga Tirana: Kryetar është vetëm Basha

Një telefonatë urgjente nga Tiranë ka bërë që Stresi, në Angli, të dalë me një reagim për të hedhur poshtë mbështetjen e tij për...

E rëndë/ Përplasen trenat, të paktën 100 tëplagosur dhe 45 të vdekur

Autoritetet në Pakistan njoftuan se dy trena ekspres u përplasën me njëri-tjetrin të hënën në orët e para të mëngjesit, duke shkaktuar vdekjen e...

“Me këtë shqipon që guxoi t’i bënte gol Juves”/ Rama ‘fal’ sulmuesin e Kombëtares: Qenka flori

Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Budapest, ka publikuar së fundmi një foto me futbollistin e njohur shqiptar, Myrto Uzuni. Edhe pse i shënoi...

Lajme të tjera

Web TV