Vendoset prefekti i ri Elbasanit, ja kush është ai

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Spiro Maliqi sot ka marrë detyrën e prefektit të Elbasanit. Ai zëvendëson në këtë post Klevis Xhoxhi i cili u zgjodh deputet në Elbasan në zgjedhjet e 25 Prillit.

“Sot më datë 07.06.2021, në ambientet e Institucionit të Prefektit të Qarkut Elbasan, me prezencën e Drejtoreshës të Drejtorisë së Koordinimit dhe Monitorimit të Prefekturave në Ministrinë e Brendshme Znj. Alma Mele”

Ish-Prefektit Z.Klevis Xhoxhi dhe Kryetarëve të bashkive të qarkut u bë prezantimi i Prefektit të sapo emëruar të Qarkut Elbasan Z.Spiro Maliqi’, thuhet në njoftim.

Maliqi ka mbajtur më herët postin e shefit të kabinetit të Kryetarit të Bashkisë Elbasan


Të fundit

Vendoset prefekti i ri Elbasanit, ja kush është ai

Spiro Maliqi sot ka marrë detyrën e prefektit të Elbasanit. Ai zëvendëson në këtë post Klevis Xhoxhi i cili...

Bledi Çuçi publikon videon nga shembjet në Ksamil: Shkelësit do vihen para ligjit

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka publikuar pamjet nga shembja e ndërtimeve pa leje në Ksamil në kuadër te operacionit “Bregdeti Ynë”. Ai shprehet se...

Problemet për Navalnyn s’kanë të sosur, kthehet në dhomën e tij të burgut

Politikani i burgosur opozitar Aleksei Navalny është transferuar nga spitali i burgut në dhomën e tij të burgut në rajonin Vladimir. Një zyrtar i burgut...

Rama në Budapest: Për bashkëpunimin dypalësh dhe ecurinë në integrimit europian

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Budapest. Ai ka bërë të ditur përmes një njoftimi në rrjete sociale se ftesa iu bë nga kryeministri i...

Ishte duke gjuajtur peshk , plagoset 44-vjeçari ne Dibër

Një 44-vjeçar është plagosur duke gjuajtur peshk në lumin Drin. Të plagosurit me inicialet R.H i ka shpërthyer një sasi lëndë plasëse artizanale. Sipas policisë,...

Lajme të tjera

Web TV