Vrasja e biznesmenit në Ksamil, fqinjët: Nuk u dëgjuan të shtëna por vetëm ulërimat e nënës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Nëna e biznesmenit Gramoz Memaj i ekzekutuar një natë më parë pranë në Ksamil ka qenë në banesë në momentin kur ka ndodhur ngjarja. Burime bëjnë me dije se fqinjët kanë deklaruar se në momentin e ngjarjes nuk janë dëgjuar të shtëna por vetëm ulërimat e nënës.

Memaj ishte nga Tepelena dhe njihej si biznesmen në zonën e Ksamilit. Ai jetonte vetëm me të ëmën dhe nuk ishte i martuar.

Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se dyshohet që ngjarja pranë banesës së viktimës të ketë ndodhur për larje hesapesh.

Kjo është edhe pista kryesore ku është fokusuar policia. Besohet se katër persona kanë qëlluar në drejtim të Memajt. Ndërkaq, arma e përdorur në krim dyshohet e tipit pistoletë.


Të fundit

Vrasja e biznesmenit në Ksamil, fqinjët: Nuk u dëgjuan të shtëna por vetëm ulërimat e nënës

Nëna e biznesmenit Gramoz Memaj i ekzekutuar një natë më parë pranë në Ksamil ka qenë në banesë në...

Hugh Gladney Grant për Mbretin Zog: Ai ishte shqiptari më patriot dhe mik i madh i SBA-ve

Nga Aurenc Bebja “Congressional Record” ka botuar, në numrin e saj shkurt – maj 1961 (vëllimi 107), intervistën ekskluzive të Hugh Gladney Grant ish-ambasadori amerikan...

Shkolla dhe rezultatet: konflikti midis të diturit dhe të jesh i ditur

Nga Alberto Pellai “Me siguri, edhe në jetën tuaj keni takuar njerëz me potencial të jashtëzakonshëm akademik dhe intelektual, të cilët më pas dështuan të...

Vrasja e biznesmenit në Ksamil, u qëllua pranë shtëpisë nga 4 persona

Vritet me armë zjarri 40 vjeçari Gramoz Memaj në Ksamil të Sarandës. Ai është qëlluar pranë shtëpisë dhe ka ndërruar jetë rrugës në spital....

Fati yt i keq s’duhet të jetë dhe fati ynë i keq

Nga Plator Nesturi Vendimi se autoritetet greke kanë shtyrë vendimin për hapjen e kufirit greko-shqiptar deri më 14 qershor, mund të krijojë debate brenda selisë...

Lajme të tjera

Web TV