37-vjeçarja sjell në jetë 10 fëmijë me një lindje

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një lindje e pazakontë është regjistruar në Afrikën e Jugut. Në provincën Gauteng një grua 37 vjeç, Gosiame Thamara Sithole, ka sjellë në jetë 10 fëmijë me një lindje. Në këtë mënyrë është thyer rekordi i mëparshëm që mbahej nga Halima Cisse, nga Mali, që në majë lindi në Maroc nëntë fëmijë.

Sithole ka pasur dy fëmijë më shumë në krahasim me atë që parashikuan mjekët nga testet paraprake.

Lindja erdhi të hënën në një spital të Pretorias dhe lajmi u raportua menjëherë nga mediat lokale. Gruaja solli fëmijët e saj nëpërmjet ndërhyrjes cezariane, 7 meshkuj dhe tre femra pas një shtatzënie që zgjati 8 muaj. Bashkëshorti i gruas, Teboho Tsotesti tha për mediat se janë shumë të lumtur.

 


Të fundit

37-vjeçarja sjell në jetë 10 fëmijë me një lindje

Një lindje e pazakontë është regjistruar në Afrikën e Jugut. Në provincën Gauteng një grua 37 vjeç, Gosiame Thamara...

10 mijë euro për të sjelljë balerinat nga Europa, denohet mashtruesi Francez

Një shtetas francez është dënuar nga Gjykata e Tiranës, me katër vite burgim, pasi kishte mashtruar se do të sillte balerina nga Kuba ose...

Braçe publikon memorandumin e SHBA për korrupsionin: E ka me të korruptuarit

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, ka publikuar një pjesë e memorandumit të SHBA për luftën kundër korrupsionit. Përmes një postimi në rrjetin e të tij social Facebook,...

Presidenti i Francës Emmanuel Macron qëllohet me shuplakë, arrestohen 2 persona

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron është qëlluar me shuplakë në fytyrë. Ai u afrua për të takuar mbështetësit, por befas një prej tyre i...

Rama marrëveshje me Hungarinë për njohjen e certifikatave të vaksinimit

Arrihet marrëveshja e parë mes Shqipërisë dhe një vendi anëtar të BE për njohjen e ndërsjelltë të certifikatave të vanksinimit. Sipas ‘BalkanWeb’  Shqipëria dhe Hungaria...

Lajme të tjera

Web TV