Avokati i Picarit: I thoshin fëmijës nëna ka vdekur  s’ke ku e takon

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Avokati i të pandehurit Mexhit Picarit, Lorenc Liço tha në gjykatë se vjehrri i kishte blerë vilë dhëndrit të tij, në mënyrë që ai dhe e bija, Dhurata Saliaj, të jetonin mirë. Ai akuzon viktimën se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes, gjithashtu e dyshuar bashkëpunëtore në vrasje.

“Kudretit Vjehrri i bëri vilë 3-katëshe, i fali 2 dylym tokë në autostradë. i bleu fuoristradë të re pasi ai donte që vajza e dhëndri të jetonin mirë. 8 muaj më parë Kudreti i ka kthyer vajzën Mexhitit të dhunuar, Kudreti e kishte rrahur në një pyll dhe i ka kërcënuar familjarisht. Kudreti i ka kërcënuar më herët me armë për t’i vrarë familjarisht. Psikologjia e caktuar nga gjykata duhej të ishte e njëanshme, por ajo ishte në tavolinë me palën kundërshtare. Mexhiti se ka njohur fare avokatin Adriatik Camaj (i cili mbeti i plagosur) e s’ka pasur qëllim të keq ndaj tij. Ndërsa fëmijës së vogël të Dhuratës i thoshin nëna ka vdekur e s’ke ku e takon. Ky ishte shkaku i ngjarjes së rëndë”, ka thënë ai.

cili u la sot në burg i akuzuar për vrasjen e dhëndrit të tij, Kudret Saliajt, ka thënë se shkak i ngjarjes ka qenë fakti se fëmijës së vogël të çiftit, që jetonte me viktimën, i kishin thënë se e ëma i ka vdekur dhe nuk kishte ku ta takonte.

 


Të fundit

I grabitën 75 mijë euro 63-vjeçarit, arrestohet njëri prej autorëve

Policia e Përmetit ka ndaluar një tjetër person të dyshuar në lidhje me grabitjen e 75 mijë eurove në...

Bashkëpunoi me babain për të vrarë burrin/ Fotot e Dhurata Saliaj që nuk i keni parë

Dhurata Saliaj, e akuzuar nga autoritetet se në bashkëpunim me babanë e saj vrau burrin, Kudert Saliaj, dy javë më parë u dënua me...

Ngacmoi të miturën, Prokuroria heton 55-vjeçarin në Tiranë

Një 55-vjecari do të hetohet në gjendje të lirë pas kallëzimit nga një familje në Tiranë, të cilët pretendojnë se ai u ka ngacmuar...

Qindra kriminelë bien në pranga pasi përdorin aplikacionin e krijuar nga FBI

Autoritetet në Australi dhe Zelandën e Re deklaruan të martën se i kanë dhënë një goditje të madhe krimit të organizuar. FBI deklaron se...

Avokati i Picarit: I thoshin fëmijës nëna ka vdekur  s’ke ku e takon

Avokati i të pandehurit Mexhit Picarit, Lorenc Liço tha në gjykatë se vjehrri i kishte blerë vilë dhëndrit të tij, në mënyrë që ai...

Lajme të tjera

Web TV