“Dashuria shqiptaro kineze histori e vjetër”, Yuri Kim replikon me komentuesin: Të ftoj në zyrë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasadorja amerikane në Shqipëri Yuri Kim ka replikuar me një komentues i cili i është drejtuar në rrjetet sociale duke e quajtur kineze, në foton e publikuar prej saj me këngëtaren Ermira Babalia.

“Dashuria shqiptaro-kineze është një histori e vjetër”, shkruan komentuesi.

Kim e ka ftuar atë për një bisedë në zyrën e saj në ambasadë për t’i treguar pse mendon se ajo është kineze.

“Jam e çuditur nga komenti juaj. Ju mirëpres në zyrën time në Ambasadën Amerikane për një bisedë, ku mund t’ju tregoj për historinë krenare të vendit tim si një “Komb i Emigrantëve”, ndërsa ju mund të më thoni pse mendoni se jam “kineze”.

Ju lutem më thoni nëse dëshironi të vini për një kafe dhe bisedë. Kjo është një ftesë e sinqertë”, i është përgjigjur ambasadorja Kim.


Të fundit

“Dashuria shqiptaro kineze histori e vjetër”, Yuri Kim replikon me komentuesin: Të ftoj në zyrë

Ambasadorja amerikane në Shqipëri Yuri Kim ka replikuar me një komentues i cili i është drejtuar në rrjetet sociale...

Kush është 45-vjeçari që u vra në Peqin, ja pse e qëlloi shoku (Emrat)

Ylber Xhahysa, 45 vjeç mbeti i vrarë sot pas një konflikti me të njohurin e tij Leonard Bashaliu. Xhahysa ishte pronar i një studio...

Vritet 45-vjeçari në Peqin, arrestohet autori i ngjarjes

Një vrasje ka ndodhur këtë paradite në fshatin Pajovë të Peqinit. Raportohet se viktimë ka mbetur një shtetas 45-vjeç. Vrasja ka ndodhur me armë zjarri dhe...

Reshje dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por që pritet edhe reshje të izoluara në...

Rama: Mbi 15 mijë bebe kanë përfituar bonusin për 5 muaj, kemi dhënë deri në 1.2 milion lekë

Kryeministri Rama uron mirëmengjes me një “arritje” të qeverisë që ai drejton, për bonusin e bebes. Rama thotë se në 5 muajt e parë...

Lajme të tjera

Web TV