E frikshme/ 63-vjeçarit i dalin përballë 8 balena vrasëse nën ujë, pamjet bëhen virale (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Steve Morris po notonte në Gjirin e Plenty (Zelandë e Re) kur një grup prej 8 balenash vrasëse i kaluan para syve, duke i dhuruar një takim spektakolar, pamjet e të cilit po bëjnë xhiro nëpër botë. Në to mund të shohim se si dy prej tyre afrohen shumë kurioze disa metra nga notari i cili, i befasuar, nxori një aparat fotografik nga veshja e tij për të përjetësuar momentin.

Imazhet kanë shkaktuar një debat në rrjetet sociale midis profileve që paralajmërojnë për rrezikun që kishte Morris në atë kohë. Asgjë nuk është më larg nga realiteti. Edhe pse ato njihen si balena vrasëse, e vërteta është se nuk ka të dhëna për ndonjë sulm fatal ndaj njerëzve nga këto krijesa.

Sido që të jetë, notari kishte një përvojë unike që ndoshta nuk do ta harrojë kurrë . Megjithëse duhet të theksohet se autoritetet lokale ndalojnë rreptësisht të ndjekjen ose zhytjen e këtyre krijesave pasi ajo është një specie e mbrojtur. Në këtë rast kishim takime të rastësishme si ajo që Morris ishte me fat të shijonte.


Të fundit

E frikshme/ 63-vjeçarit i dalin përballë 8 balena vrasëse nën ujë, pamjet bëhen virale (Video)

Steve Morris po notonte në Gjirin e Plenty (Zelandë e Re) kur një grup prej 8 balenash vrasëse i kaluan...

Ministria jep alarmin: Konfirmohen në tre vatra rastet e para të gripit të shpendëve në Shqipëri

Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar se në Shqipëri janë konfirmuar rastet e para të gripit të shpendëve. Deri më tani janë konfirmuar...

Sezoni mbaroi, ja si po i shijojnë pushimet yjet e futbollit (Foto)

Shumë prej yjeve të futbollit kanë nisur pushimet verore dhe pas përfundimit të sezonit futbollistik kanë zgjedhur destinacionet përkatëse për tu relaksuar me familjarët...

Aksident i rëndë te mbikalimi i Saukut/ 5 makina bëhen ‘përshesh’ me njëra-tjetrën (Pamje nga ngjarja)

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotem në vendin e quajtur rrethrrotullimi i Saukut, ku një kamion dhe 4 mjete të tjera...

“Drejtësia vonon por nuk harron”, Taulant Balla reagon pas dënimit me burgim të përjetshëm të kasapit të Ballkanit, Mladiç

Kryetari i Grupit Parlmentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar pas dënimit me burgim të përjetshëm të kasapit të Ballkanit Ratko Mladiç. Përmes një...

Lajme të tjera

Web TV