E rëndë/ Polici pranon se ka përdhunuar dhe ka vrarë 33-vjeçaren

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një oficer i policisë britanike ka rrëfyer se ka rrëmbyer dhe përdhunuar  Sarah Everard, vrasja e së cilës ka shkaktuar zemërim tek të gjithë në atë se çfarë policia, qeveria dhe shoqëria mund të bëjnë për të ndaluar dhunën e burrave ndaj grave.


Wayne Cousins, 48 ​​vjeç, polic në Londër i cili është anëtar i njësisë diplomatike të mbrojtjes,  gjithashtu pranoi përgjegjësinë për vrasjen e Everard, por nuk është ngritur ende asnjë akuzë në pritje të raporteve mjekësore përpara një seance tjetër në 9 korrik.

Everard, 33, u rrëmbye në 3 mars në një shtëpi në jug të Londrës. Trupi i saj u gjet më vonë në një pyll disa kilometra larg Londrës. Vrasja e saj shkaktoi zemërim te gratë, të cilat rrëfyen  përvojat e tyre dhe frikën për të ecur vetëm në rrugë gjatë natës.

 

Të fundit

E rëndë/ Polici pranon se ka përdhunuar dhe ka vrarë 33-vjeçaren

Një oficer i policisë britanike ka rrëfyer se ka rrëmbyer dhe përdhunuar  Sarah Everard, vrasja e së cilës ka...

Nga gjuha, gjurmët dhe ngjashmëria fizike, ja pse vrasja e 20-vjeçares në Greqi ende nuk është zbardhur

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi vazhdon të jetë një mister, pasi për hetuesit, faktet dhe provat janë të ngatërruara. Gjurmët e vetme që gjenden...

Viktima hiqej si i “forti” i fshatit, zbulohet e kaluara e autorit

“Panorama” ka siguruar foton e 44-vjeçarit Ylber Xhahysa, i cili mbeti i vrarë sot me armë zjarri në fshatin Gjoçaj të Peqinit. Autori i...

Ndërtimet pa leje në bregdet, ja sa subjekte shkatërrohen sot në Ksamil

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit vijon në ditën e dytë aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje në bregdet. Në zonën e Ksamilit sot...

‘Bien’ mediat botërore: BBC, CNN dhe shumë media ndërkombëtare

Agjencitë Ndërkombëtare më të mëdha të lajmeve në botë BBC, CNN dhe Euronews , The Guardian dhe New York Times kanë rënë. Duke e bërë...

Lajme të tjera

Web TV