Kryeministri i Hungarisë pas takimit me Ramën: Mbështesim anëtarësimin e Shqipërisë në BE

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri i Hungarisë Viktor Orban ka deklaruar pas takimit me kreun e qeverisë shqiptare Edi Rama se Hungaria është plotësisht e angazhuar për të mbështetur Shqipërinë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në Bashkimin Europian.

Ai thotë se pa një perspektivë të anëtarësimit, siguria e kontinentit nuk mund të garantohet as politikisht dhe as ekonomikisht.

“Hungaria është plotësisht e angazhuar për të mbështetur Shqipërinë për anëtarësimin në BE sa më shpejt të jetë e mundur. Pa një perspektivë të anëtarësimit, siguria e kontinentit nuk mund të garantohet, as politikisht dhe as ekonomikisht”, tha ai.


Të fundit

Kryeministri i Hungarisë pas takimit me Ramën: Mbështesim anëtarësimin e Shqipërisë në BE

Kryeministri i Hungarisë Viktor Orban ka deklaruar pas takimit me kreun e qeverisë shqiptare Edi Rama se Hungaria është...

Çështja “Beccheti”/ Avokatja e Shtetit: Gjykatat shqiptare kanë nisur procedim penal për biznesmenin

Avokatja e Shtetit, Enkelejda Muçaj ka deklaruar se çështja ‘Beccheti’ vazhdon në gjykata. Teksa raportoi në Komisionin e Ligjeve, Muçaj shtoi se 98% e...

Lufta kundër grupeve kriminale/ Arrestohen 800 persona, konfiskohen 32 tonë drogë

Autoritetet për zbatimin e ligjit njoftuan sot se një operacion global, i realizuar përmes një platforme të koduar të komunikimit, e zhvilluar nga FBI-ja...

Qëlloi me shuplakë Presidentin Macron, ja çfarë tha autori

Ende ka dyshime për motivet që çuan në incidentin në Drome mes Presidenti të Francës, Emmanuel Macron dhe autorit që e qëlloi me shuplakë. Djali...

37-vjeçarja sjell në jetë 10 fëmijë me një lindje

Një lindje e pazakontë është regjistruar në Afrikën e Jugut. Në provincën Gauteng një grua 37 vjeç, Gosiame Thamara Sithole, ka sjellë në jetë...

Lajme të tjera

Web TV