Qëlloi me shuplakë Presidentin Macron, ja çfarë tha autori

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ende ka dyshime për motivet që çuan në incidentin në Drome mes Presidenti të Francës, Emmanuel Macron dhe autorit që e qëlloi me shuplakë.

Djali me bluzë jeshile dhe syze përveç thirrjes ‘’Poshtë Makronia’’ bërtiti edhe  “Montjoie Saint Denis”. Mediat franceze shkruajnë se ky togfjalësh ishte thirrje lufte nga ushtritë franceze kur vendi ishte ende monarki.

Ndërkohë Macron e mori me sportivitet këtë ngjarje pasi pas goditjes me shuplakë qëndroi sërish afër turmës duke biseduar për disa sekonda me një person tjetër në anën e kundërt të barrierave metalike.

Presidenca franceze nuk ka komentuar ngjarjen, por ka bërë me dije se u bë një tentativë për sulm ndaj Macron. Kryeministri francez nga ana tjetër, Jean Castex e cilësoi një fyerje të demokracisë.


Të fundit

Qëlloi me shuplakë Presidentin Macron, ja çfarë tha autori

Ende ka dyshime për motivet që çuan në incidentin në Drome mes Presidenti të Francës, Emmanuel Macron dhe autorit...

37-vjeçarja sjell në jetë 10 fëmijë me një lindje

Një lindje e pazakontë është regjistruar në Afrikën e Jugut. Në provincën Gauteng një grua 37 vjeç, Gosiame Thamara Sithole, ka sjellë në jetë...

10 mijë euro për të sjelljë balerinat nga Europa, denohet mashtruesi Francez

Një shtetas francez është dënuar nga Gjykata e Tiranës, me katër vite burgim, pasi kishte mashtruar se do të sillte balerina nga Kuba ose...

Braçe publikon memorandumin e SHBA për korrupsionin: E ka me të korruptuarit

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, ka publikuar një pjesë e memorandumit të SHBA për luftën kundër korrupsionit. Përmes një postimi në rrjetin e të tij social Facebook,...

Presidenti i Francës Emmanuel Macron qëllohet me shuplakë, arrestohen 2 persona

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron është qëlluar me shuplakë në fytyrë. Ai u afrua për të takuar mbështetësit, por befas një prej tyre i...

Lajme të tjera

Web TV