Supergoli i Cikalleshit nuk mjafton/ Kombëtarja zhgënjen sërish, humb 3-1 në sfidën ndaj Çekisë (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas barazimit ndaj Uellsit (0-0) Shqipëria është mposhtur nga Çekia me rezultatin 3-1, duke bërë hapa kryesisht në mbrojtje.

Në fakt, ato që mund të mbahen mend janë goli fantastik i Sokol Cikalleshit (ai që barazoi shifrat përkohësisht në 1-1) dhe rrëzimi i trajnerit Edy Reja (i dyti radhazi në dy ndeshje)

Lojës e dobët për kuqezinjtë, që lejuan Çekinë të rrezikojë disa herë. Selmani ndaloi Jankto në një moment të vështirë, ndërsa që në raste të tjera vendasit nuk kishin shënjestrën e duhur.

 

18 minuta lojë iu deshën Çekisë për të shënuar dhe e bënë me Schick, ndërkohë që mund të shënonin edhe të dytin derisa Cikalleshi vendosi t’i befasojë të gjithë duke shpikur një gol nga më shumë se 30 metra.

1-1, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.

Pjesa e dytë nisi me një Shqipëri që nuk po linte hapësira fillimisht, por Çekia ishte e vendosur të shënonte dhe Masopust me një gjuajtje nga jashtë zone.

Sokol Cikalleshi dy minuta më pas rrezikoi portën e vendasve, por nuk shënoi dot për shkak të portierit. Në fund Çekia realizoi edhe golin e tretë, me një goditje me kokë të Celustka. Bare në fund mund ta ngushtonte rezultatin, por u ndal nga shtylla.

ÇEKI-SHQIPËRI 3-1
Shënues: Schick 18′, Masopust 67′, Celutska 89′ / Cikalleshi 42′
ÇEKIA (4-2-3-1): Vaclik, Coufal, Celutska, Kalas, Boril, Kral, Soucek, Masopust, Darida, Jankto, Schick.
SHQIPËRIA (3-5-2): Selmani; Ismajli, Gjimshiti, Kumbulla; Veseli, Abrashi, Bare, Kallaku (Çekiçi 54′), Trashi; Cikalleshi, Manaj . Trajneri: Edy Reja.


Të fundit

Supergoli i Cikalleshit nuk mjafton/ Kombëtarja zhgënjen sërish, humb 3-1 në sfidën ndaj Çekisë (Video)

Pas barazimit ndaj Uellsit (0-0) Shqipëria është mposhtur nga Çekia me rezultatin 3-1, duke bërë hapa kryesisht në mbrojtje. Në...

Edy Reja e ‘bën rrugë’, trajneri rrëzohet sërish në ndeshjen ndaj Çekisë (Video)

Mesa duket trajnerit të Shqipërisë s’po i ndahen telashet dhe incidentet në fushë. Pak ditë pas incidentit me futbollistin e Uellsit, ku tekniku Edi...

Veto për negociatat/ Rama: Asgjë s’na ndan nga konferenca e parë ndërqeveritare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë thirrje nga Sofja për një zgjidhje mes Bullgarisë e Maqedonisë së Veriut. Rama thotë se ku ka dëshirë...

Super goool/ ‘Çmendet’ Sokol Cikalleshi, trondit rrjetën e Çekisë nga 30 metra distancë (Video)

Sokol Cikalleshi ka shënuar një super-gol ndaj Çekisë. Futbollisti nga kavaja ka barazuar shifrat në sfidën ku kuqezinjtë ishin në disavantazh. Pjesa e parë u mbyll...

E frikshme/ 63-vjeçarit i dalin përballë 8 balena vrasëse nën ujë, pamjet bëhen virale (Video)

Steve Morris po notonte në Gjirin e Plenty (Zelandë e Re) kur një grup prej 8 balenash vrasëse i kaluan para syve, duke i dhuruar një...

Lajme të tjera

Web TV