Caktohet vendi dhe ora/ Pas shkarkimit të Metës, Rama mbledh Kongresin e PS

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Partia Socialiste ka vendosur të mbledhë Kongresin të shtunën, më 12 qershor.

Mësohet se Kongresi do të mbahet në orën 17:30.

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur stadiumin “Air Albania” për të mbajtur këtë organizim në 30-vjetorin e PS-së.

Më herët socialistët i kanë zhvilluar takimet në ambiente si Amfiteatri i Liqenit apo sheshi “Skënderbej”, por duket se këtë herë zgjedhja është “Air Albania”.


Të fundit

Caktohet vendi dhe ora/ Pas shkarkimit të Metës, Rama mbledh Kongresin e PS

Partia Socialiste ka vendosur të mbledhë Kongresin të shtunën, më 12 qershor. Mësohet se Kongresi do të mbahet në orën...

Nga Rrushi, te Rino dhe tufat me euro/ Brenda bandës shqiptare në Mykonos që i fundosën përgjimet

Pak ditë më parë në Greqi u godit një bandë shqiptare e kokainës, që furnizohej në Holandë dhe e trafikonte në Athinë dhe Mykonos. Grupi...

Manastirliu: Sot janë kryer 6564 vaksinime kundër Covid-19, më shumë se 816 mijë që nga fillimi i fushatës

Në të gjithë vendin tonë sot janë kryer 6564 vaksinime kundër Covid-19. Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila bën me...

Miratohet vendimi: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut me pika të përbashkëta të kalimit kufitar

Këshilli i Ministrave, ka vendosur në mbledhjen e sotme miratimin e marrëveshjen me Maqedoninë e Veriut, për ngritjen e pikave të përbashkëta kufitare. Ky vendim...

U gjet i vdekur në Ulqin, Fjolla Morina tregon lidhjen me ish-shefin e anti drogës: Një humbje e madhe për ne

Këngëtarja Fjolla Morina ka reaguar në lidhje gjetjen e trupit të pajetë rë ish-shefit të anti drogës në Ulqin, Rudolf Doci Elezoviç, i cili...

Lajme të tjera

Web TV