E tmerrshme/ Adoleshentët në Vlorë fluturojnë macen në det dhe qeshin me të madhe (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Keqtrajtimi i kafshëve në Shqipëri është kthyer në një problem madhor.

Macet dhe qentë janë kafshët të cilat më së shumti bien pre e sjelljes jonjerëzore nga qytetarët në mbarë vendin. Keqtrajtimi i fundit vjen nga qyteti i Vlorës, ku disa adoleshentë, kanë kapur një kotele të vogël dhe e hedhin në det.

Të miturit qeshin me të madhe kur kryejnë këtë veprim, madje e kanë publikuar videon edhe në rrjetet sociale. Është për të ardhur keq se si e ardhmja e vendit, shikohet teksa keqtrajton gjallesat e pafajshme në vend që t’i mbrojë ato.


Të fundit

E tmerrshme/ Adoleshentët në Vlorë fluturojnë macen në det dhe qeshin me të madhe (Video)

Keqtrajtimi i kafshëve në Shqipëri është kthyer në një problem madhor. Macet dhe qentë janë kafshët të cilat më së...

Dua Lipa thyen rekordin/ Këngëtarja me origjinë shiqiptare më e dëgjuara në Britani

Këngët e Dua Lipas kryesojnë listën e më të dëgjuarave në radion dhe televizionin britanik për vitin 2020, falë albumit të saj fitues të...

Caktohet vendi dhe ora/ Pas shkarkimit të Metës, Rama mbledh Kongresin e PS

Partia Socialiste ka vendosur të mbledhë Kongresin të shtunën, më 12 qershor. Mësohet se Kongresi do të mbahet në orën 17:30. Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur...

Nga Rrushi, te Rino dhe tufat me euro/ Brenda bandës shqiptare në Mykonos që i fundosën përgjimet

Pak ditë më parë në Greqi u godit një bandë shqiptare e kokainës, që furnizohej në Holandë dhe e trafikonte në Athinë dhe Mykonos. Grupi...

Manastirliu: Sot janë kryer 6564 vaksinime kundër Covid-19, më shumë se 816 mijë që nga fillimi i fushatës

Në të gjithë vendin tonë sot janë kryer 6564 vaksinime kundër Covid-19. Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila bën me...

Lajme të tjera

Web TV