Emrat/ Kush janë 7 deputetët që refuzuan shkarkimin e Ilir Metës, ja kush votoi kundër

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kuvendi votoi sot shkarkimin nga detyra të presidentit Ilir Meta me 104 vota, pro ndërsa 7 deputetë votuan kundër.

Vendimi nuk është ende përfundimtar, pasi do jetë Gjykata Kushtetuese që do vendosë mbi fatin e Ilir Metës.

Por kush janë 7 deputetët kundër shkarkimit?

Mësohet se deputetët që kanë votuar kundër shkarkimit të Metës janë Lefter Maliqi, Adriatik Alimadhi, Artur Roshi, Elda Hoti, Fatjona Dhimitri, Suzana Topi dhe Gjetan Gjetani.


Të fundit

Emrat/ Kush janë 7 deputetët që refuzuan shkarkimin e Ilir Metës, ja kush votoi kundër

Kuvendi votoi sot shkarkimin nga detyra të presidentit Ilir Meta me 104 vota, pro ndërsa 7 deputetë votuan kundër. Vendimi...

Zbulohen detaje te reja/ Ja si tradhtonte Bill Gates

Bill Gates shkonte në punë me një makinë të markës Mercedes, ndërsa gjysmë ore më vonë dilte nga objekti me një makinë tjetër, Porsche....

Shkarkimi i Metës, Balla: Dhuratë e bukur në prag të 30-vjetorit të PS

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar foton, ku shfaqet duke votuar Pro shkarkimit nga detyra të Presidentit Ilir Meta. Përmes...

Kreshnik Spahiu: Ilir Metës nuk i kishte mbetur asnjë mik apo dashamiras

30 vjet në pushtet dhe sot asnjë ndërkombëtar nuk foli një fjalë kundër shkarkimit të Ilir Metës. Atij nuk i kishte ngelur asnjë mik...

Ja suplementet që të shtojnë jetën

Praktikisht të gjithë kanë një arsye për të jetuar më gjatë. Sidoqoftë, nuk është vetëm fati i mirë ose gjenetika që mund të ndikojë...

Lajme të tjera

Web TV