Konfirmohet nga policia malazeze/ Trupi i pajetë që u gjet dje në Ulqin është i ish-shefit të anti-drogës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Trupi i pajetë që u gjet dje në Ulqin është i ish-shefit shqiptar të anti-drogës, Rudolf Dofi Elezoviç. Autoritetet fqinje e konfirmojnë. Natën e kaluar, anëtarët e policisë kufitare gjetën trupin e pajetë të oficerit të policisë Rudolf Elezović në lumin Bojana, zhdukja e të cilit u raportua më 27 maj.

Institucioni i Policisë shpjegoi se prokurori i shtetit në Prokurorinë e Lartë të Shtetit në Podgoricë u informua për ngjarjen dhe urdhëroi që trupi të dërgohet për autopsi në mënyrë që të përcaktojë shkakun e vdekjes.

“Autopsia u krye dhe zbulimi drejtohet nga Zyra e Prokurorit të Lartë të Shtetit në Podgoricë,” njoftoi UP.

“Vijesti” njoftoi këtë mëngjes se policia e Ulqinit gjeti një trup të pajetë të dyshuar si i Elezoviq. I njëjti burim tha se shkaku i vdekjes do të përcaktohet nga autopsia, por që tani për tani, gjithçka tregon për vetëvrasje.

Zhdukja e Elezoviç u raportua nga gruaja e tij Marina më 27 maj.

Elezoviç shërbeu si shef i policisë së Ulqinit për gati gjashtë vjet, deri në vitin 2014, kur u zëvendësua nga Sead Djozovic. Më parë, ai gjithashtu ka punuar për disa vjet në pozita menaxheriale në OB Ulqin dhe më vonë ka mbajtur poste të përgjegjshme në sektorin e policisë kufitare.


Të fundit

Konfirmohet nga policia malazeze/ Trupi i pajetë që u gjet dje në Ulqin është i ish-shefit të anti-drogës

Trupi i pajetë që u gjet dje në Ulqin është i ish-shefit shqiptar të anti-drogës, Rudolf Dofi Elezoviç. Autoritetet...

Ja si u prit shkarkimi i Metës në Kuvend, Balla përqafime me deputetët! Valteri më i lumturi (fotot)

Sot Kuvendi shkarkoi Ilir Metën nga posti i presidentit. Kjo gjë është pritur me përqafime dhe puthje, teksa duket se Halit Valteri ishte më...

U shkarkua nga Kuvendi, vjen reagimi i presidentit Ilir Meta

Pas shkarkimit të tij në parlament nga posti i presidentit Ilir Meta ka reaguar permës një statusi në facebook.  Ai ka shpërndarë pjesë nga...

Balla pas shkarkimit të presidentit : Puna jonë mbaroi sot, Meta të presë vendimin e gjykatës

Kreu i Gurpit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i bëri thirrje politikanëve të “bashkohen në heshtje” për çdo adresim ndaj Gjykatës Kushtetuese, që...

Kuvendi shkarkon nga detyra Metën, reagon presidenca: Vendimi antikushtetues

Presidenca ka reaguar menjëherë pas shkarkimit të presidentit Ilir Meta. Zëdhënësi i presidencës Tedi Blushi, e ka cilësuar vendimin antikushtetues “Zero shqetësim nga vendimi antikushtetues...

Lajme të tjera

Web TV