Kryen 5 grabitje, arrestohen dy persona në Kavajë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dy persona kanë rënë në prangat e Policisë ditën e sotme në Kavajë, të akuzuar për vjedhje. Me një njoftim për mediat, Policia bën me dije se janë arrestuar një 24-vjeçar me inicialet E. C(B). dhe një 41-vjeçar me inicialet A. K..

Ata u arrestuan pasi më 19 maj kanë vjedhur banesën e një personi me inicialet R.B.. Gjithashtu këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë kryer 4 vjedhje të tjera, 2 magazina dhe 2 banesa, në Kavajë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Ndërtim i paligjshëm”.


Të fundit

Kryen 5 grabitje, arrestohen dy persona në Kavajë

Dy persona kanë rënë në prangat e Policisë ditën e sotme në Kavajë, të akuzuar për vjedhje. Me një...

Shkatërrohet organizata kriminale në Spanjë, arrestohen 9 shqiptarë

Autoritetet spanjolle kanë goditur një rrjet të trafiku të dogës i përbërë nga shqipatrë, të cilët vepronin në perëndim të Almerisë. Mediat e huaja bëjnë...

Gjendet një trup i pajetë në Ulqin, dyshohet se i përket ish-shefit të antidrogës

Një trup i pajetë është gjetur nga Policia e Malit të Zi në Ulqin. Mediat malazeze bëjnë me dije se trupi i pajetë është...

Rama në Sofje takohet me presidentin Radev

Kreu i qeverisë, Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Bullgari. Mëngjesin e sotëm e ka nisur me një takim me Presidentin Rumen Radev. Përmes...

Dita nis me diell por ja si do të ndryshojë moti pasdite

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por që pritet edhe reshje të izoluara në...

Lajme të tjera

Web TV