Kuvendi voton për shkarkimin e tij, Meta ‘feston’ në Presidencë me Ansamblin e Dibrës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ndërsa Parlamenti pritet të votojë sot për raportin e komisionit hetimor parlamentar për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Kreu i Shtetit vijon pa shqetësime axhendën e tij.

Presidenti Meta do të ketë momente festive sot në institucionin që drejton teksa pritet të jetë mikpritës i Ansamblit Folklorik të Dibrës “Hazis Ndreu” ku do të zhvillohet një aktivitet kulturor.

“Gjatë këtij aktiviteti, Presidenti Meta do të nderojë me Tituj edhe disa nga personalitetet e shquara të këtij Ansambli, si dhe do të mbajë një fjalë rasti”, bëhet me dije nga Presidenca.


Të fundit

Kuvendi voton për shkarkimin e tij, Meta ‘feston’ në Presidencë me Ansamblin e Dibrës

Ndërsa Parlamenti pritet të votojë sot për raportin e komisionit hetimor parlamentar për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Kreu...

Ndërtoi ilegalisht në tokën shtetërore, arrestohet 45-vjeçari në Mallakstër

Një person është arrestuar nga policia pasi është kapur duke ndërtuar pa leje në një tokë shtetërore. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e...

Nis seanca për shkarkimin e Metës, Alket Hyseni prezanton raportin

Ka nisur seanca plenare, ku sot pritet të votohet shkarkimi i presidentit Ilir Meta. Kreu i Komisionit Hetimor për shkarkimin e kreut të shtetit...

Tenton të vetëvritet 18-vjeçarja në Tiranë, ja si paraqitet gjendja e saj

Një 18-vjeçare nga Tirana ka tentuar t'i jap fund jetës gjatë ditës së djeshme, në kushte të rënduara psikologjike teksa ka konsumuar një sasi...

Vodhi stafin akademik në Himarë, në pranga 47-vjeçari

Një person është arrestuar nga policia e Vlorës pasi akuzohet për vjedhje. Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Himarë arrestuan në flagrancë shtetasin D....

Lajme të tjera

Web TV