Manastirliu: Sot janë kryer 6564 vaksinime kundër Covid-19, më shumë se 816 mijë që nga fillimi i fushatës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në të gjithë vendin tonë sot janë kryer 6564 vaksinime kundër Covid-19.

Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila bën me dije se që prej fillimit të fushatës, në kuadër të programit “Shqipëria buzëqesh”, janë kryer 816 556 vaksinime anti-Covid-19.

198951050 274713241075378 8481180104772409022 n

Procesi i vaksinimit masiv prej disa javësh është shtrirë në të gjithë vendin tonë,  ku po vijon me grupet e riskuara.


Të fundit

Manastirliu: Sot janë kryer 6564 vaksinime kundër Covid-19, më shumë se 816 mijë që nga fillimi i fushatës

Në të gjithë vendin tonë sot janë kryer 6564 vaksinime kundër Covid-19. Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta...

Miratohet vendimi: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut me pika të përbashkëta të kalimit kufitar

Këshilli i Ministrave, ka vendosur në mbledhjen e sotme miratimin e marrëveshjen me Maqedoninë e Veriut, për ngritjen e pikave të përbashkëta kufitare. Ky vendim...

U gjet i vdekur në Ulqin, Fjolla Morina tregon lidhjen me ish-shefin e anti drogës: Një humbje e madhe për ne

Këngëtarja Fjolla Morina ka reaguar në lidhje gjetjen e trupit të pajetë rë ish-shefit të anti drogës në Ulqin, Rudolf Doci Elezoviç, i cili...

Aksident i rëndë në Sukth/ “BMW-ja” përplas për vdekje këmbësoren

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë pasdite në Sukth të Durrësit, me pasojë vdekjen e një personi. Policia njofton se një mjet tip “BMW”,...

Britania i dhuron Shqipërisë super pajisjen që zbulon drogën/ Ja si funksionon me anë të rrezeve (Foto)

Drejtori i Përgjithshëm i Doganave, Genti Gazheli, priti në një takim autoritetet e “Border Force International”, të Britanisë së Madhe, në kuadër të bashkëpunimit...

Lajme të tjera

Web TV