Qershor i përgjakshëm, Ardi Veliu mbledh urgjentisht drejtuesit e policisë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vendi prej disa ditësh nuk ka gjetur qetësi nga vrasjet, ato kriminale apo edhe vrasje në familje.

Duke marrë shkas nga ngjarjet e fundit, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka zhvilluar një takim me shefat e komisariatëve të Tiranës, si dhe drejtorët e qarqeve.

Bëhet me dije se mbledhja do të mbahet në drejtorinë e policisë në orën 11:30. Mësohet se temë e diskutimit do të jenë ngjarjet e fundit kriminale në vend.

Kujtojmë që muaji Qershor ka qenë i “përgjakshëm” në vetëm 9 ditë të këti muaji, janë shënuar 7 vasje, kriminale, apo dhe në familje.

 


Të fundit

Qershor i përgjakshëm, Ardi Veliu mbledh urgjentisht drejtuesit e policisë

Vendi prej disa ditësh nuk ka gjetur qetësi nga vrasjet, ato kriminale apo edhe vrasje në familje. Duke marrë shkas...

Parlamenti Europian miraton “pasaportën e gjelbër” për Covid -19

Parlamenti Europian miraton të ashtuquajturën “pasaportë të gjelbër” me 546 vota pro. Eurodeputetët përfunduan punën legjislative për certifikatën digjitale të Bashkimit Europian për të...

28-vjeçarja ‘lufton’ me krokodilin për të shpëtuar motrën binjake nga kafshimi i rrezikshëm

“Lufta” me krokodilin ishte e vetmja mundësi për të shpëtuar motrën e saj binjake nga kafshimi më i rrezikshëm në botë dhe 28-vjeçarja Georgia...

Shkarkimi i presidentit/ Rama: Meta ka humbur të gjitha shanset për t’u kthyer në binarë!

Kryeministri Edi Rama ka listuar argumentet sipas tij pse duhet shkarkuar presidenti Ilir Meta. “Meta ka poshtëruar Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë, ka shembur institucionin e...

Zjarr në spitalin e Covid, humbin jetën 3 persona

Tre persona kanë mbetur të vdekur pas një zjarri që shpërtheu në një spital rus. Zjarri shpërtheu në orët e para të së mërkurës...

Lajme të tjera

Web TV