Shkarkimi i presidentit/ Rama: Meta ka humbur të gjitha shanset për t’u kthyer në binarë!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka listuar argumentet sipas tij pse duhet shkarkuar presidenti Ilir Meta.

“Meta ka poshtëruar Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë, ka shembur institucionin e garantit të Unitet, ka dhunuar kufirin jetik të ndarjes së pushteteve në demokracinë parlamentare, Meta ka turpëruar Shqipërinë dhe shqiptarët në marrëdhënien me SHBA, ka zhgarravitur fytyrën e shqiptarëve në marrëdhënie me të huaj, i ka humbur plotësisht dhe përfundimisht të gjitha shanset për t’u kthyer në binarët, nuk mund ta mbajmë në kurriz, prandaj ky parlament duhet të ushtrojë  vullnetin e 90% të shqiptarëve për ta shkarkuar nga detyrës, keqardhje për mikun tonë të dikurshëm, por Meta i sotëm nuk mund ta mbajë këtë status”, tha Rama.

 


Të fundit

Shkarkimi i presidentit/ Rama: Meta ka humbur të gjitha shanset për t’u kthyer në binarë!

Kryeministri Edi Rama ka listuar argumentet sipas tij pse duhet shkarkuar presidenti Ilir Meta. “Meta ka poshtëruar Kushtetutën e Republikës së...

Zjarr në spitalin e Covid, humbin jetën 3 persona

Tre persona kanë mbetur të vdekur pas një zjarri që shpërtheu në një spital rus. Zjarri shpërtheu në orët e para të së mërkurës...

U kap me 41 mijë euro në Kakavijë, arrestohet 30-vjeçari

Policia Kufitare në Kakavijë, me qëllim të parandalimit të paligjshmërisë, ka evidentuar sot një rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi. Me këtë rast...

Halit Valteri: Sot shqiptarët presin nga ne t’i japim fund karrierës politike të Metës

Deputeti Halit Valteri në seancë ka thënë se sot duhet t'i jepet fund karrierës së Metës. "Ilir Meta është personazhi politik i ka marrë gjithçka...

SHBA e shpall “Non grata”, vetingu shkarkon gjyqtarin e Elbasanit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shpalli sot vendimin e shkarkimit nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës së Elbasanit, Tomorr Kullolli. Në seancën e parë dëgjimore...

Lajme të tjera

Web TV