Videot në Tik Tok “e larguan nga detyra”/ Ja gjyqtarja që zëvendëson Enkeleda Kapedanin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Këshilli i Lartë Gjyqësor, ka komanduar në krye të gjykatës së Elbasanit, gjyqtaren Matilda Fetau.

Fetau është komanduar në krye të Gjykatës së Elbasanit pas shkarkimit të Enkeleda Kapedanit, pas videove skandaloze që iu publikuan në aplikacionin “Tik Tok”.

Kujtojmë që Fetau ishte në garë për kyetare të kësaj Gjykate, pas dorëheqjes së gjyqtarit Zihni Shahu.

Atë kohë në garë ishte gjyqtarja Pajtime Fetahu, Matilda Fetau dhe Enkeleda Kapedani. Enkeleda Kapedani mori 4 vota, gjithashtu Matilda Fetau moti 4 vota, por u zgjodh fituese Kapedani për shkak të vjetërsisë së punës me dy vite më tepër.

Kujtojmë që Kapedani është shkarkua nga detyra pak ditë më parë, pas videove që i dolën në media, ku shfaqej duke bërë sfilandë në zyrat e gjykatës dhe duke dëgjuar muzikë “gangsta”.

 


Të fundit

Videot në Tik Tok “e larguan nga detyra”/ Ja gjyqtarja që zëvendëson Enkeleda Kapedanin

Këshilli i Lartë Gjyqësor, ka komanduar në krye të gjykatës së Elbasanit, gjyqtaren Matilda Fetau. Fetau është komanduar në krye...

Ja kush merr detyrën e kryeprokurorit të Elbasanit

Kreshnik Ajazi ka marrë zyrtarisht sot detyrën e kryeprokurorit të Elbasanit. Në mbledhjen e sotme, prezent kanë qenë drejtori i policisë së qarkut si dhe...

Vrasjet tronditën vendin/ Ardi Veliu paralajmëron për largim nga puna: Zero tolerancë

Zbardhet takimi që zhvilloi sot drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu me drejtorët Qendrorë e Vendorë dhe shefat e Komisariateve në vend. Parandalimi...

30 gratë më të bukura në të gjithë botën

Në këtë postim, ju do të gjeni listën e plotë të grave nga e gjithë bota që njihen ndërkombëtarisht për bukurinë e tyre mahnitëse...

Balluku takon homologun bullgar/ Ja projekti ambicioz

Shqipëria dhe Bullgaria synojnë zgjerimin e bashkëpunimit mes dy vendeve, veçanërisht për projektin ambicioz dhe mjaft të rëndësishëm të korridorit të 8-të. Ministria e Infrastrukturës...

Lajme të tjera

Web TV