Bëri tatuazh simbolin nazist në zonën intime, burg për 29-vjeçarin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ushtar 29-vjeçar në Austri është dënuar me 19 muaj burg, pasi bëri tatuazh simbolin nazist (svastika) në zonën intime.

Ushtari kishte publikuar foto të tatuazhit në internet, ndërsa ia pati treguar dhe kolegëve të tij në ushtri. 29-vjeçari, Identiteti i të cilit nuk është bërë publik, pasi ndalohet nga ligji austriak u akuzua për shpërndarje propagandistike naziste.

Pas publikimit të vendimit të Gjykatës, ushtari u shpreh i penduar ndërsa u përpoq të justifikojë veprimet duke thënë se u ndikua nga shoqëritë e këqija.


Të fundit

Sekuestrohen miliona eurove pasuri të biznesmenit të dëbuar nga Italia

Policia e Shtetit vendos nën sekuestro pasuritë e biznesmenit të dëbuar nga Italia, Gëzim Sallaku, të vëllait të tij,...

Bëri tatuazh simbolin nazist në zonën intime, burg për 29-vjeçarin

Një ushtar 29-vjeçar në Austri është dënuar me 19 muaj burg, pasi bëri tatuazh simbolin nazist (svastika) në zonën intime. Ushtari kishte publikuar foto të...

Shkencëtarët ringjallin kafshën e ngrirë 24 mijë vjeçare

Shkencëtarët kanë arritur të ringjallin një kafshë të vogël që është ngrirë në akullnajën siberiane për 24,000 vjet. Pasi u ngroh dhe u ushqye,...

Hapja e kufijve me BE/ Varhelyi: E vendosin vetë shtetet! Rama: Ne jemi më mirë se ato sa i përket shifrave

Kryeministri Edi Rama dhe Komisioneri i BE për Zgjerimin, Varhelyi janë pyetur gjatë konferencës për shtyp për lëvizjen gjatë pandemisë dhe kushtet e vendosura. Rama...

I preku të vithet teksa po ushtrohej në palestër, e pëson keq trajneri

Një vajzë e quajtur Fern arriti të filmonte një trajner palestre duke ia prekur vithet pa lejen dhe pëlqimin e saj. Ajo postoi videon në...

Lajme të tjera

Web TV