“Jetoj në apartament 124 m2″/ Berisha “zbulon” pasurinë: Kam kursime 100.000 euro, diçka më shumë a më pak…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për shpalljen e tij “non-grata” nga DASH, duke thënë se ata nuk mund t’i gjejnë asgjë, si përsa i takon pasurisë, por edhe veprimeve të tij politike.

I pyetur se pse nuk e dha dorëheqjen dhe të shkëputej nga PD, Berisha sqaroi se nuk mund të ulë kokën ndaj shpifjeve që i bëhen atij.

Ish-kreu i PD tregoi në “Çim Peka Live” se ai do ta trefishojë betejën e tij, ndërsa përsa i përket pasurisë, tha se ka vetëm një apartament 124 metra katrorë dhe disa kursime deri në 100 mijë euro.

Dudushi: Pse kur u shpallët non-grata nuk u shkëputët nga PD, sepse ju e tërhiqni nga pas PD dhe të gjithë ata aty, kren e PD. Të dorëhiqeshit nga çdo funksion dhe të vazhdonit betejën personale që keni?

Berisha: Ashtu duket. Unë çfarë po kërkoj? Një fakt po kërkoj. Po doli një fakt unë jap dorëheqjen nga çdo gjë. Por nëse nuk më japin asnjë fakt mua, pse të dorëhiqem unë nga shpifjet që më bëjnë? Nëse do më nxjerrin fakte atëherë marr çdo vendim.

Dudushi: Nuk po them të ulni kokën dhe të pranoni shpifjet? Po them a ja vlen që beteja juaj të perceptohet dhe si betejë e PD?

Berisha: Jo PD nuk ka asnjë punë në këtë betejë. Unë jo vetëm që nuk dorëhiqem, por do e trefishoj betejën time. Më thoni pasurinë? Jetoj në një shtëpi 124 m2, 34 m2 më shumë se shtëpia që kam pasur në diktaturë. Kam 100 mijë euro kursime, diçka më shumë a më pak se di. Kaq. Po më gjetën më shumë gjëra…


Të fundit

“Jetoj në apartament 124 m2″/ Berisha “zbulon” pasurinë: Kam kursime 100.000 euro, diçka më shumë a më pak…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për shpalljen e tij “non-grata” nga DASH, duke thënë se ata nuk mund t’i...

Taulant Balla paralajmëron kryedemokratin: Gati padia për Bashën! E ftoj që të ndjekë…

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla deklaroi sot në “Real story” se ka gati një padi për të depozituar në gjykatë kundër...

Të buzëqeshur e të përqafuar/ Kryeministri Rama poston foton ‘krahë për krahë’ me Albin Kurtin (Foto)

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka publikuar një foto në “Instagramin” e tij, krahë për krahë me homologun kosovar, Albin Kurtin. Shihen teksa pozojnë të...

Hapet gara për projektin e portit të ri në Porto Romano, zgjat deri më 9 korrik me fond 9.3 mln €

Autoriteti Portual i Durrësit ka hapur garën për projektin që do të ketë porti i ri tregtar në zonën e Porto Romanos duke i...

Aksidenti në Tiranë /E reja humbi këmbën, shoferi 19-vjeçar është djali i ish-drejtorit të Policisë së Shtetit

Shoferi 19-vjeçar i cili aksidentoi një 30-vjeçare në trotuar në rrugën “Xhanfize Keko” në Tiranë është identifikuar me emrin Jehon Breçani. 19-vjeçari  ka humbur drejtimin...

Lajme të tjera

Web TV