Kolegji Zgjedhor merr vendimin, rrëzon kërkesën e Partisë Demokratike

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kolegji Zgjedhor ka dhënë vendimin për një tjetër qark, rezultati i të cilit është ankimuar nga Partia Demokratike. Gjykata rrëzoi kërkesën e Partisë Demokratike që kërkonte shpalljen të pavlefshme dhe ripërsëritjen e zgjedhjeve në qarkun e Shkodrës.

Kolegji Zgjedhor e ka konsideruar këtë padi të bërë nga palët politike si të pa mbështetur në ligj dhe pretendimet e tyre i ka konsideruar të pabazuara në fakte konkrete.


Të fundit

Kolegji Zgjedhor merr vendimin, rrëzon kërkesën e Partisë Demokratike

Kolegji Zgjedhor ka dhënë vendimin për një tjetër qark, rezultati i të cilit është ankimuar nga Partia Demokratike. Gjykata...

Të shtëna me armë zjarri në SHBA, vriten 4 persona

Katër persona u vranë, përfshirë dy të mitur, pas disa të shtënave me armë zjarri gjatë një periudhe 3 orëshe në zonën e Kansas...

Shpërthim në Vlorë, i vihet tritol një objekti në ndërtim

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur gjatë natës së kaluar në Vlorë. Policia njofton se ka shpërthyer një objekt në ndërtim, në tëcilin ishin...

Babai harron fëmijën në makinë dhe ikën në punë, 5-vjeçari vdes nga asfiksia

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kroaci. Mediat e huaja shkruajnë se një djalë 5-vjeçar ka vdekur në mënyrë tragjike, pasi babai i tij...

NASA zbulon planetin e ngjashëm me Tokën

Një planet i “çuditshëm” është zbuluar së fundmi nga shkencëtarët të cilët janë në kërkim të jetës jashtëtokësore. Kërkuesit e NASA-s të “Jet Propulsion Laboratoru”...

Lajme të tjera

Web TV