LSI-ja braktis Kolegjin Zgjedhor, nuk shkon në seancë për të kërkuar shpalljen e 25 prillit të pavlefshëm

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Është mbledhur Kolegji Zgjedhor për shqyrtuar ankimimin e PD-së ndaj vendimit të Komisionit të Ankesave (KAS) për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në Shkodër.

Në mbledhje kanë marrë pjesë përfaqësues nga PD, ndërsa ka munguar përfaqësuesi i LSI dhe u kërkua që të shtyhet seanca. Kolegji Zgjdhor nuk ka shtyrë seancën duke thënë se LSI ishte në dijeni dhe se kishte mundësinë që të sillte një përfaqësues tjetër.

“Nuk justifikon shtyrjen e seancës së sotme. Në kushtet kur kjo palë e interesuar kishte dijeni, mund të caktonte një përfaqësues tjetër,” tha drejtuesi i seancës.

Kujtojmë që në Kolegjin Zgjedhor po shqyrtohet padia e LSI dhe PD për zgjedhjet në Shkoder.

Kolegji Zgjedhor është mbledhur sot, pasi PD e ankimoi vendimin e KAS, për mos shpalljen e pavlefshmërisë së zgjedhjeve në këtë qark.

Më parë Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar edhe katër padi për qarqet e tjera si Gjirokastër, Durrës, Vlorë, Tiranë.


Të fundit

LSI-ja braktis Kolegjin Zgjedhor, nuk shkon në seancë për të kërkuar shpalljen e 25 prillit të pavlefshëm

Është mbledhur Kolegji Zgjedhor për shqyrtuar ankimimin e PD-së ndaj vendimit të Komisionit të Ankesave (KAS) për rezultatin e...

U kap me drogë që vlente 200 mijë euro, arrestohet shqiptari

Ministria për Punë të Brendshme e Maqedonisë së Veriut informon se ka sekuestruar drogë me vlerë prej 200 mijë eurove. Droga kishte destinacion Greqinë. Ndër...

Rama hap samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor: Plan për rimëkëmbjen ekonomike

Në cilësinë e të “zotit” të shtëpisë, kryeministri Edi Rama ka hapur samitin e Liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Rama u shpreh se...

Përplasi për vdekje 72-vjeçaren, arrestohet 20-vjeçari në Sukth

Policia e Durrësit ka arrestuar një 20-vjeçar, pasi ka përplasur me mjetin e tij një një grua të moshuar 72-vjeçare e cila ndërroi jetë. Sot,...

Protesta për të drejtat e punëtorëve në Greqi/ Komuniteti shqiptar: Ligji nuk kalon

Sot Greqia është përfshirë nga një grevë e përgjithshme 24 orëshe. Sindikatat e sektorit privat, publik, punëtorëve në marinën tregtare, nëpunësit e gjykatave, e...

Lajme të tjera

Web TV