E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshën 53-vjeçare prezantuesi i njohur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Prezantuesi i radios së BBC-së Dom Busby ka ndërruar jetë në moshën 53 vjeç nga një sëmundje e rëndë.

Ai kishte punuar për më shumë se 30 vite në shumë radio lokale dhe së fundmi në BBC Sport dhe BBC Radio 5 Live.

“Dom ishte prezantues dhe njeri i shkëlqyeshëm. Ai e donte sportin dhe radion”, u shpreh miku i tij.

Puna e tij 30 vjeçare ka bërë që vdekja e tij të konsiderohet humbje e madhe për radion. Busby është vlerësuar për pozitivitetin që ka përcjellur gjithmonë.


Të fundit

Asnjë humbje jete, ulet numri i rasteve të reja me covid-19

Asnjë humbje jete nga COVID-19 në 24 orët e fundit, teksa raportohet për 11 raste të reja. Ministria e Shëndetësisë...

Ja shteti i parë që ndaloi tregtinë e lëkurës së kafshëve në industrinë e modës

Izraeli është bërë vendi i parë në botë që ka ndaluar tregtinë e lëkurës së kafshëve në industrinë e modës. “Tregtia e lëkurës së kafshëve, importet dhe...

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshën 53-vjeçare prezantuesi i njohur

Prezantuesi i radios së BBC-së Dom Busby ka ndërruar jetë në moshën 53 vjeç nga një sëmundje e rëndë. Ai kishte punuar për më shumë...

U përdhunua ditën e fejesës/ Rrëfehet 17-vjeçarja nga Tirana: Mi hoqi rrobat me forcë, kreu marrëdhënie…

“Ai donte të sigurohej që isha e virgjër, sepse kështu donin prindërit e tij…. i betohesha se nuk kisha patur asnjë tjetër para tij…më...

Del ekspertiza/ Ish-shefi i antidrogës Rudolf Elezoviç është varë me 1 plumb në kokë para 10 ditësh

Ekspertiza ka konfirmuar se ish-shefi shqiptar i antidrogës në Malin e Zi, Rudolf Elezoviç është varë me 1 plumb në kokë para 10 ditësh. Megjithatë mediet...

Lajme të tjera

Web TV