Përplasi për vdekje 72-vjeçaren, arrestohet 20-vjeçari në Sukth

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Durrësit ka arrestuar një 20-vjeçar, pasi ka përplasur me mjetin e tij një një grua të moshuar 72-vjeçare e cila ndërroi jetë.

Sot, Policia ka bërë të mundur arrestimin në kushtet e flagrancës të shoferit 20 vjeçar që lëvizte me BMË dhe shkaktoi aksidentin. Materialet në ngarkim të tij i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

“A. A., 20 vjeç, banues në Sukth, Durrës, pasi në Sukth, duke drejtuar mjetin tip “BMË”, ka aksidentuar shtetasen M. L., 72 vjeçe, e cila për pasojë ndërroi jetë”, njofton Policia e Durrësit, për aksidentin e ndodhur dje.

 


Të fundit

U kap me drogë që vlente 200 mijë euro, arrestohet shqiptari

Ministria për Punë të Brendshme e Maqedonisë së Veriut informon se ka sekuestruar drogë me vlerë prej 200 mijë...

Rama hap samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor: Plan për rimëkëmbjen ekonomike

Në cilësinë e të “zotit” të shtëpisë, kryeministri Edi Rama ka hapur samitin e Liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Rama u shpreh se...

Përplasi për vdekje 72-vjeçaren, arrestohet 20-vjeçari në Sukth

Policia e Durrësit ka arrestuar një 20-vjeçar, pasi ka përplasur me mjetin e tij një një grua të moshuar 72-vjeçare e cila ndërroi jetë. Sot,...

Protesta për të drejtat e punëtorëve në Greqi/ Komuniteti shqiptar: Ligji nuk kalon

Sot Greqia është përfshirë nga një grevë e përgjithshme 24 orëshe. Sindikatat e sektorit privat, publik, punëtorëve në marinën tregtare, nëpunësit e gjykatave, e...

Donte t’i merrte paratë/ 37-vjeçarja vret shoqen e saj me ilaç syri

Një grua nga Wisconsin është akuzuar për vrasjen e shoqes së saj duke e helmuar atë me ilaç sysh dhe më pas duke u...

Lajme të tjera

Web TV