Probleme me pasurinë, KPA shkarkon nga detyra prokurorin Anton Martini

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin Anton Martini. Komisioneri Publik më herët ankimoi vendimin për Anton Martinin, i cili është kandidat për prokuror në SPAK.

Martini u konfirmua në detyrë nga shkalla e parë e Vettingut, por Komisioneri Publik e ankimoi vendimin në KPA duke gjetur mospërputhje të atyre çfarë deklaron Anton Martini nga ato që i janë gjetur, 3 dosje ku dyshon Komisioneri Publik si dhe disa denoncime.

KPK e konfirmoi në detyrë në fund të janarit 2020, ndërsa KPA vendosi sot shkarkimin e Martinit.


Të fundit

Probleme me pasurinë, KPA shkarkon nga detyra prokurorin Anton Martini

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin Anton Martini. Komisioneri Publik më herët ankimoi vendimin për...

Cilat janë efekte anësore pas vaksinës Covid-19 ?

Efektet anësore të përkohshme përfshirë dhimbjen e kokës, lodhjen dhe ethet janë shenja që sistemi imunitar po rimëkëmbet, një përgjigje normale ndaj vaksinave. Edhe këto...

Kosovë/ Regjistrohet 1 viktimë nga koronavirusi, 11 raste të reja në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët e fundit nga 2.660 testime,...

Veliaj takon homologët/ Në fokus bashkëpunimi ekonomik për rimëkëmbjen

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj mirëpriti sot në Tiranë homologët e Bashkive të Rajonit. Në takim u diskutua për hapjen e vendit pas pandemisë...

U divorcua nga Kim Kardashian, ja me kë lidhet Kanye West

Kanye West dhe Irina Shayk janë vënë në fokus të mediave botërore se kanë nisur një lidhje dashurie por Kim Kardashian nuk po iu...

Lajme të tjera

Web TV