Qëndroi 10 muaj në komë/ Ja fjala e parë që tha gruaja

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një grua italiane është zgjuar nga koma pas 10 muajsh, sipas raporteve të mediave lokale.

Një grua në Itali është zgjuar nga koma pas 10 muajsh.

Mediat e huaja bëjnë me dije se gruaja 37-vjeçare e identifikuar si Cristina Rosi ishte shtatë muajshe shtatzënë kur pësoi një sulm në zemër në korrik të vitit të kaluar.

Vajza e saj, Caterina u lind përmes operacionit cezarian, ndërsa Rosi mbeti në koma pas dëmtimeve në tru.

Ajo tashmë është zgjuar dhe ka thënë fjalën e saj të parë, “Mamma”, ka treguar burri i saj.

Ne nuk e prisnim, ishte një gëzim vërtetë i madh pas kaq shumë vuajtjesh”, tregon bashkëshorti i saj Gabriele Succi për gazetën La Nazione.

Rosi u transferua në një klinikë në Austri në prill, për të marrë kujdes specifik dhe burri dhe nëna e saj kishin qënë pranë kur ajo ishte zgjuar. /MCN.tv.

 


Të fundit

Qëndroi 10 muaj në komë/ Ja fjala e parë që tha gruaja

Një grua italiane është zgjuar nga koma pas 10 muajsh, sipas raporteve të mediave lokale. Një grua në Itali është...

Kurti: Të hyjmë në BE si rajon i përbashkët

Kreu i qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, ka mbajtur një deklaratë për mediat, pas përfundimit të samitit të Ballkanit Perëndimor. Në fjalimin e tij, Kurti...

Probleme me pasurinë, KPA shkarkon nga detyra prokurorin Anton Martini

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin Anton Martini. Komisioneri Publik më herët ankimoi vendimin për Anton Martinin, i cili është...

Cilat janë efektet anësore pas vaksinës Covid-19 ?

Efektet anësore të përkohshme përfshirë dhimbjen e kokës, lodhjen dhe ethet janë shenja që sistemi imunitar po rimëkëmbet, një përgjigje normale ndaj vaksinave. Edhe këto...

Kosovë/ Regjistrohet 1 viktimë nga koronavirusi, 11 raste të reja në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët e fundit nga 2.660 testime,...

Lajme të tjera

Web TV