SHBA shpërblen me një cigare marijuanë çdo person që vaksinohet kundër Covid-19

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Washington-i ka vendosur të shpërblejë me një cigare marijuanë të gjithë të rriturit mbi 21 vjeç të cilët vaksinohen.
Si pjesë e një përpjekje të quajtur “Joints for Jabs”, Bordi i Liquor dhe Kanabis i shtetit thotë se po lejon përkohësisht shitësit e licencuar të kanabisit të dhurojnë një cigare për çdo të rritur që vaksinohet kundër virusit vdekjeprurës për të inkurajuar njerëzit të vaksinohen.

Zyrtarët shtetërorë thanë se njoftimi erdhi pasi ata morën kërkesa të shumta nga shitësit e kanabisit për të mbështetur përpjekjet e vaksinimit me promovime.

Shteti më parë gjithashtu lejoi bizneset të ofrojnë pije alkoolike falas për klientët me prova të vaksinimit.

Në Kaliforni, shteti njoftoi një lotari prej 116.5 milion dollarë , me banorët e vaksinuar të kualifikuar për të fituar çmime parash prej 50,000 dollarë ose 1,5 milion dollarë secili.

Los Angeles County ka dhënë gjithashtu karta dhuratë dhe bileta sezonale Dodgers dhe LAFC .

Administrata e Biden gjithashtu ka bashkëpunuar me biznese të shumta publike dhe të sektorit privat për të ofruar stimuj për amerikanët për t’u vaksinuar.


Të fundit

I preku të vithet teksa po ushtrohej në palestër, e pëson keq trajneri

Një vajzë e quajtur Fern arriti të filmonte një trajner palestre duke ia prekur vithet pa lejen dhe pëlqimin...

Rama zbulon kërkesën e vendeve të Ballkanit Perëndimor kundrejt BE, ja cila është ajo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zbuluar kërkesën e vendeve të Ballkanit Perëndimor kundrejt Bashkimit Europian. Rama thekson se të gjitha vendet kanë paraqitur kërkseën...

Vrau burrin, i preu organet gjenitale dhe i skuqi në tigan

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Brazil ku një grua vrau bashkëshortin dhe më pas i preu organet gjenitale. Ngjarja ndodhi në një qytet...

SHBA shpërblen me një cigare marijuanë çdo person që vaksinohet kundër Covid-19

Washington-i ka vendosur të shpërblejë me një cigare marijuanë të gjithë të rriturit mbi 21 vjeç të cilët vaksinohen. Si pjesë e një përpjekje të...

Samiti në Tiranë, Zaev: Bashkë jemi më të fortë

Mediat maqedonase kanë zbardhur fjalën e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Zaev thotë se...

Lajme të tjera

Web TV