Shpërthim në Vlorë, i vihet tritol një objekti në ndërtim

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur gjatë natës së kaluar në Vlorë.

Policia njofton se ka shpërthyer një objekt në ndërtim, në tëcilin ishin ndërprerë punimet prej vitesh, ku si pasojë ka vetëm dëme të vogla materiale.

Vlorë/Informacion paraprak

Në lagjen “Uji i Ftohtë”, Vlorë, në një objekt në ndërtim por që prej vitesh janë ndërprerë punimet, në pronësi të shtetasit D. K., dyshohet se gjatë natës ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse, ku si pasojë ka vetëm dëme të vogla materiale.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.


Të fundit

Shpërthim në Vlorë, i vihet tritol një objekti në ndërtim

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur gjatë natës së kaluar në Vlorë. Policia njofton se ka shpërthyer një objekt...

Babai harron fëmijën në makinë dhe ikën në punë, 5-vjeçari vdes nga asfiksia

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kroaci. Mediat e huaja shkruajnë se një djalë 5-vjeçar ka vdekur në mënyrë tragjike, pasi babai i tij...

NASA zbulon planetin e ngjashëm me Tokën

Një planet i “çuditshëm” është zbuluar së fundmi nga shkencëtarët të cilët janë në kërkim të jetës jashtëtokësore. Kërkuesit e NASA-s të “Jet Propulsion Laboratoru”...

Abuzoi seksualisht me 15-vjeçarin, gruaja britanike sjell në jetë fëmijën e tij

Një grua, dyshohet se ka lindur fëmijën që ka me një djalë adoleshent, me të cilin, ka abuzuar seksualisht në një kurs golfi. Sarah Campbell,...

LSI-ja braktis Kolegjin Zgjedhor, nuk shkon në seancë për të kërkuar shpalljen e 25 prillit të pavlefshëm

Është mbledhur Kolegji Zgjedhor për shqyrtuar ankimimin e PD-së ndaj vendimit të Komisionit të Ankesave (KAS) për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në...

Lajme të tjera

Web TV