Të shtëna me armë zjarri në SHBA, vriten 4 persona

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Katër persona u vranë, përfshirë dy të mitur, pas disa të shtënave me armë zjarri gjatë një periudhe 3 orëshe në zonën e Kansas City në SHBA. Sipas mediave amerikane sulmet ndodhën në të dy anët e lumit Missouri.

Sipas raportimeve, e gjitha filloi rreth mesditës kur policia e Kansas iu përgjigj një skene me të shtëna dhe gjeti një djalë 15-vjeçar që kishte marrë një plagë, por që më vonë ndërroi jetë.

Rreth 90 minuta më vonë, policia u njoftoi përsëri për disa të shtëna, ku konstatua një person i vdekur.

Pas 30 minutash, u raportua perseri per nje person i cili ishte qelluar me armë zjarri.

Pak minuta më vonë një tjetër ngjarja ndodhi, ku viktimë ishte një i mitur.

Vetëm fundjavën e kaluar, të paktën 16 njerëz vdiqën dhe më shumë se 40 u plagosën në të shtënat e shumta në të gjithë vendin.


Të fundit

Të shtëna me armë zjarri në SHBA, vriten 4 persona

Katër persona u vranë, përfshirë dy të mitur, pas disa të shtënave me armë zjarri gjatë një periudhe 3...

Shpërthim në Vlorë, i vihet tritol një objekti në ndërtim

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur gjatë natës së kaluar në Vlorë. Policia njofton se ka shpërthyer një objekt në ndërtim, në tëcilin ishin...

Babai harron fëmijën në makinë dhe ikën në punë, 5-vjeçari vdes nga asfiksia

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kroaci. Mediat e huaja shkruajnë se një djalë 5-vjeçar ka vdekur në mënyrë tragjike, pasi babai i tij...

NASA zbulon planetin e ngjashëm me Tokën

Një planet i “çuditshëm” është zbuluar së fundmi nga shkencëtarët të cilët janë në kërkim të jetës jashtëtokësore. Kërkuesit e NASA-s të “Jet Propulsion Laboratoru”...

Abuzoi seksualisht me 15-vjeçarin, gruaja britanike sjell në jetë fëmijën e tij

Një grua, dyshohet se ka lindur fëmijën që ka me një djalë adoleshent, me të cilin, ka abuzuar seksualisht në një kurs golfi. Sarah Campbell,...

Lajme të tjera

Web TV