U kap me drogë që vlente 200 mijë euro, arrestohet shqiptari

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministria për Punë të Brendshme e Maqedonisë së Veriut informon se ka sekuestruar drogë me vlerë prej 200 mijë eurove. Droga kishte destinacion Greqinë.

Ndër të tjera në njoftimin e ministrisë bëhet me dije se droga është kapur në orët e para të mëngjesit të kësaj të enjteje dhe i arrestuar është një shqiptar nga Shqipëria.

“Nga ana e patrullës së komunikacionit nga policët e Prilepit, rreth orës 01:00 në rrugën rajonale Prilep – Gradsko, është ndaluar makina ngarkuese “Man” me regjistrim të Shqipërisë, e drejtuar nga B.J (40) shtetas i Shqipërisë.


Të fundit

U kap me drogë që vlente 200 mijë euro, arrestohet shqiptari

Ministria për Punë të Brendshme e Maqedonisë së Veriut informon se ka sekuestruar drogë me vlerë prej 200 mijë...

Rama hap samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor: Plan për rimëkëmbjen ekonomike

Në cilësinë e të “zotit” të shtëpisë, kryeministri Edi Rama ka hapur samitin e Liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Rama u shpreh se...

Përplasi për vdekje 72-vjeçaren, arrestohet 20-vjeçari në Sukth

Policia e Durrësit ka arrestuar një 20-vjeçar, pasi ka përplasur me mjetin e tij një një grua të moshuar 72-vjeçare e cila ndërroi jetë. Sot,...

Protesta për të drejtat e punëtorëve në Greqi/ Komuniteti shqiptar: Ligji nuk kalon

Sot Greqia është përfshirë nga një grevë e përgjithshme 24 orëshe. Sindikatat e sektorit privat, publik, punëtorëve në marinën tregtare, nëpunësit e gjykatave, e...

Donte t’i merrte paratë/ 37-vjeçarja vret shoqen e saj me ilaç syri

Një grua nga Wisconsin është akuzuar për vrasjen e shoqes së saj duke e helmuar atë me ilaç sysh dhe më pas duke u...

Lajme të tjera

Web TV