Atika goditet nga stuhia/ Ja sasia e ujit që ra brenda 40’

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një stuhi shiu ka përfshirë sot Atikën. Mësohet se stuhia përfshiu prefekturën e Atikës, ndërkohë që në Peristeri dhe Patisia deri në orën 15:00 u regjistruan respektivisht 48 dhe 45 mm shi.

Sipas Meteo.gr, shiu që ra brenda 40 minutash korrespondon me vëllimin e ujit që bie mesatarisht në një muaj pranvere në Atikë.

Në të njëjtën kohë, stuhia e shiut u shoqërua edhe me rrufe. Fundjava do të ketë mot të paqëndrueshëm në Greqi, ku parashikohet shi me stuhi.


Të fundit

Atika goditet nga stuhia/ Ja sasia e ujit që ra brenda 40’

Një stuhi shiu ka përfshirë sot Atikën. Mësohet se stuhia përfshiu prefekturën e Atikës, ndërkohë që në Peristeri dhe...

Miratohet ligji kundër reklamave që “promovojnë” homoseksualitetin

Partia e Kryeministrit të Hungarisë Viktor Orban ka paraqitur një projektligj të ri në parlament, i cili parashikon se "reklamimi" i homoseksualitit nuk do...

Vetëplagoset në lokalin ku punonte, 29-vjeçari transportohet në spital

Policia njofton se në ambientet e lokalit ku punonte dyshohet se është vetëplagosur me mjet prerës (thikë), shtetasi L. R., 29 vjeç, banues në...

Historike! Shqipëria zgjidhet anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit në OKB

Shqipëria zgjidhet anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit OKB për vitin 2022-2023. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria për Europën dhe Punët...

Priste me djalin e saj 3-vjeçar në stacion, rrëmbehet shqiptarja në Gjermani

Një 34-vjeçare bashkë me djalin e saj të mitur është rrëmbyer në Gjermani. Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e enjte para shtëpisë së tyre....

Lajme të tjera

Web TV