Meta sulm të hapur ndaj Bashës: Turpin e faqen e zezë e paçin ata që më nxorën në pritë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Presidenti Ilir Meta ka akuzuar opozitën për lënien vetëm në betejën ndaj mazhorancës. Në konferencën për shtyp, Ilir Meta i lidhi këto sulme me aktin që PD-ja ndërmori aktin për dorëzimin e mandateve të deputetëve në bllok, ku pjesë e saj, ishte edhe LSI-ja.

“Shiko, nuk ekziston më një Kuvend i tillë, me gjithë kuptimin e fjalës, ai nuk ka ekzistuar asnjëherë. Ai Kuvend është turpi i gjithë atyre që e krijuan bashkë dhe e përjashtoj veten time në mënyrë kategorike nga ajo gjë që ka ndodhur atë ditë që unë kam qenë Gjermani dhe më pas, është jnë nga faqet më të errëta, më të zeza në dy vite e ca, ai Kuvend. E faqen e zezë të gjithë ata që mund ta kenë bërë me ndërgjegje që i dhanë Shqipërisë këtë gjë dhe që e nxorën presidentin e republikës në pritë, jo Ilir Metën. Sepse e lanë pa asnjë mbrojtje institucionale Republikën e Shqipërisë”, tha presidenti.

Ky është qëndrimi i parë që Meta mban në mënyrë indirekte në adresë të liderit të PD-së, duke e sulmuar në mënyrë të hapur. Meta ka qenë kundër dorëzimit të mandateve dhe se e ka cilësuar të gabuar. Ndërkohë që pas humbjes së zgjedhjeve, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi i kërkoi falje publike Metës për aktin e dorëzimit të mandateve.


Të fundit

Po shkarkonte produktet ushqimore, furgoni përplas për vdekje të moshuarin në Tiranë

Një aksident ka ndodhur në lulishten ‘’Artan Lenja’’ në Tiranë teksa një i moshuar ka ndërruar jetë. Furgoni i mallrave...

Atentat me ‘dron-tritol’/ Sulmohet biznesi i Lefter Kokës në Durrës

Dy ditë më parë, biznesi i ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka, është sulmuar me një metodë të padëgjuar më parë në Shqipëri, tritol me...

Meta sulm të hapur ndaj Bashës: Turpin e faqen e zezë e paçin ata që më nxorën në pritë

Presidenti Ilir Meta ka akuzuar opozitën për lënien vetëm në betejën ndaj mazhorancës. Në konferencën për shtyp, Ilir Meta i lidhi këto sulme me...

E shkarkoi Kuvendi/ Meta: Po pres me durim e qetësi të bashkëpunoj me shumicën e re

Presidenti Ilir Meta reagoi sot për herë të parë pas vendimit të Kuvendit për shkarkimin e tij me 104 vota. Në një bashkëbisedim me gazetarët,...

Vijon shembja e objekteve të paligjshme në Ksamil dhe në Velipojë, IKMT publikon bilancin

Prej ditës së hënë Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur operacionin për prishjen e ndërtesave pa lejë në vijën bregdetare. Operacioni ka nisur...

Lajme të tjera

Web TV