Zihen kushërinjtë, njëri prej tyre qëllon me pushkë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një sherr mes dy kushërinjve ka degjeneruar në përdorimin e armës së zjarrit. Ngjarja në fshatin Pogdorie, në Maliq.

Sipas informacioneve nga Policia, mësohet se fillimisht konflikti ka nisur verbalisht, e më pas njëri prej tyre ka qëlluar me pushkë, por fatmirësisht nuk ka plagosur asnjërin.

Autori Ervin Gura u arrestua nga policia ndërkohë që po vijojnë hetimet për ngjarjen.

Mësohet se kushërinjtë janë konfliktuar për motive të dobëta dhe ngjarja ka ndodhur afër banesës së autorit.

 


Të fundit

Zihen kushërinjtë, njëri prej tyre qëllon me pushkë

Një sherr mes dy kushërinjve ka degjeneruar në përdorimin e armës së zjarrit. Ngjarja në fshatin Pogdorie, në Maliq. Sipas...

I vjen fundi shtypshkronjës së Universitetit të Oksfordit/ Ja sa shekuj rezistoi

Pas më shumë se katër shekujsh Oxford University Press do t'ia transferojë botimet e librave shtypshkronjave të tjera. BBC ka dhënë lajmin se shtypshkronja...

Shqipëria anëtarësohet në OKB/ Reagon Rama: Lajm i bukur për vendin tonë

Shqipëria është pranuar si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit në KS të OKB. Në lidhje me këtë ngjarje, ka reaguar kryeministri Edi Rama....

Covid-19/ Britania e Madhe regjistron shifrën më të lartë ditore që prej shkurtit

Në 24 orët e fundit Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar 8, 125 raste me koronavirus, e raportuar si rritja më e lartë e rasteve...

Atika goditet nga stuhia/ Ja sasia e ujit që ra brenda 40’

Një stuhi shiu ka përfshirë sot Atikën. Mësohet se stuhia përfshiu prefekturën e Atikës, ndërkohë që në Peristeri dhe Patisia deri në orën 15:00...

Lajme të tjera

Web TV