Belgjika nuk ndalet, triumfon thellë ndaj Rusisë! Lukaku shënon dy gola

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas një pasditeje të turbulluar dhe tronditëse për botën e futbollit për shkak të gjendjes së Christian Eriksen, dita e dytë e Evropianit u mbyll me sfidën mes Belgjikës dhe Rusisë

Në Krestovsky Stadium të Shën Pjetërburgut, skuadra belge e Roberto martinez fitoi ndaj të zotërve të shtëpisë, Rusisë me rezultatin e pastër 3-0
Belgjika e dominoi pjesën e parë të cilën e mbylli me avantazhin 2-0. Romelu Lukaku ishte ai që zhbllokoi rezultatin në minutën e dhjetë pasi përfitoi edhe nga një gabim në largimin e topit të mbrojtësit rus Semenov.

Një gol të cilin sulmuesi ia dedikoi shokut të tij të skuadrës te Interi, Christian Eriksen që në sfidën e pasdites ndaj Fnlandës humbi ndjenjat në fushën e lojës duke u dërguar më pas në spital Në minutën e 34 ishte Meunier që ndëshkoi Rusinë duke shënuar golin e dytë për skuadrën belge pas një krosimi të Hazard që nuk u administrua mirë nga Shunin dhe skuadrat shkuan në pushimin e ndeshjes.

Në pjesën e dytë, Belgjika më shumë mendoi për administrimin e rezultatit duke parë se skuadra ruse ishte e pafuqishme për të reaguar e megjithatë në fundin e ndeshjes arriti të gjejë edhe një gol tjetër, sërish me Romelu Lukakun duke fiksuar rezultatin 3-0 për belgjikën që e sheh veten në krye të Grupit B.


Të fundit

Belgjika nuk ndalet, triumfon thellë ndaj Rusisë! Lukaku shënon dy gola

Pas një pasditeje të turbulluar dhe tronditëse për botën e futbollit për shkak të gjendjes së Christian Eriksen, dita...

U arrestua sot për trafik droge në Sarandë/ Zbulohet kush është efektivi i “Shqiponjave” (Emri/ Foto)

Sot, Drejtoria e Policisë së Shtetit ndërmori një operacion në Sarandë, duke arrestuar një efektiv policie. Në prangat e policisë ka rënë shtetasi Lavdosh Metaj....

Greqia vazhdon politikën diskriminuese ndaj Shqipërisë, shtyn sërish hapjen e kufirit

Greqia ka vendosur që të shtyjë masat për hapjen e kufirit me Shqipërinë deri më 21 qershor. Ndërkohë pritet që nga dita e hënë 14...

Kardiologu i njohur zbulon: Ja çfarë mund t’i ketë ndodhur Eriksen-it

Christian Eriksen i shtrirë në barin e stadiumit të Kopenhagen me të gjithë shokët e tij të skuadrës duke formuar një rreth, ka qenë...

Emocionuese/ Lukaku shënon gol dhe ja dedikon Eriksenit: Chris, të dua! (Video)

Romelu Lukaku ka shënuar që në 10 minutat e para të ndeshjes ndaj Rusisë, ku Belgjika po kryeson aktualisht 2-0. Bomberi belg realizoi në minutën...

Lajme të tjera

Web TV