Ndërtuan pa leje në zonën e plazhit, policia arreston dy durrsakë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dy persona janë vënë nën prangat e policisë, për ndërtim pa laje dhe pushtim toke në zonën bregdetare të Durrësit.

Policia arrestoi shtetasin me iniciale P.M., i dënuar më parë në fushën e narkotikëve, i cili në bregdetin e Durrësit ka ndërtuar një lokal pa lejen e organeve kompetente.

Po ashtu, u vu nën pranga shtetasi me inicialet A.P., pasi kishte ndërtuar pa leje një objekt si dhe kishte zënë me shezlongë një sipërfaqe të plazhit publik.

Njoftimi i plotë i policisë/ Durrës

Vijojnë kontrollet nga Policia e Durrësit për konstatimin e ndërtimeve pa leje dhe zënien e hapësirës publike.
Vihen në pranga dy shtetas, për veprat penale “Ndërtim pa leje” dhe “Pushtim toke”.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, në zbatim të detyrave të përcaktuara në planin e veprimit të hartuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit, për marrjen e masave me qëllim parandalimin, evidentimin dhe ndëshkimin e atyre shtetasve që ndërtojnë pa leje apo zaptojnë hapësirën publike duke vendosur shezlongë në mënyrë të paligjshme, arrestuan në flagrancë shtetasit:

•P. M., 32 vjeç, banues në Durrës, i dënuar më parë në fushën e narkotikëve. Ky shtetas në vendin e quajtur “Plazhi Sektor Rinia”, Durrës, në bregdet ka ndërtuar një objekt (lokal), pa lejen e organeve komentete, me qëllim përfitimi.
•A. P., 35 vjeç, banues në Durrës, pasi në lagjen nr. 15, Porto Romano, kishte ndërtuar me dërrasa një objekt si dhe kishte zënë me shezlongë një sipërfaqe të plazhit publik, pa lejen e organeve kompetente.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Policia e Durrësit është e vendosur në parandalimin e krimeve mjedisore dhe kërkon mirëkuptimin e qytetarëve të mos kryejnë asnjë ndërtim ose veprim pa lejen e organeve kompetente. Gjithashtu fton qytetarët të denoncojnë çdo rast të paligjshmërisë në Komisariatin Dixhital apo në numrin pa pagesë 112, duke u siguruar reagim të shpejtë e të paanshëm, kundrejt atyre që shkelin ligjin.


Të fundit

Ndërtuan pa leje në zonën e plazhit, policia arreston dy durrsakë

Dy persona janë vënë nën prangat e policisë, për ndërtim pa laje dhe pushtim toke në zonën bregdetare të...

30 vjetori i PS, sot socialistët mbledhin Kongresin e Jashtëzakonshëm

Partia Socialiste e Shqipërisë feston sot 30 vjetorin e themelimit të saj. Sot, do të mbahet dhe Kongresi i Jashtëzakonshëm i kësaj force politike,...

Përvjetori i 30, Rama uron socialistët dhe bën një premtim

Kreu i PS-së, Edi Rama ka uruar sot të gjithë socialistët në përvjetorin 30-të të kësaj force politik. Me një postim në Facebook, Rama premton...

Fantazma e Millosheviçit në PD

Nga Frrok Çupi Në Partinë Demokratike ka rënë bomba, por këta po bëhen gati për zgjedhje. Njësoj si në përrallën ballkanike ku tregohet se si...

Ti je ajo që bën, jo ajo që thua

Nga Lajla Përnaska Dinamika politike aktuale, prezantuar në situatën e së djathtës shqiptare, ndër të cilat është dhe gara për postin e kryetarit të PD,...

Lajme të tjera

Web TV