“Në këto 30 vite PS ka qenë gjithmonë në kahun e duhur të historisë/ Balla uron socialistët me videon e veçantë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar me një video të veçantë ditëlindjen e 30 të Partisë Socialiste, forcës kryesore politike në vend.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se Partia Socialiste e Shqipërisë spikat në përpjekjet e saj për integrim europian, për të ndërtuar dhe forcuar shtetin e së drejtës, sundimin e ligjit, mbi parimet e solidaritetit social.

Gjithashtu Balla shpreh mirënjohjen për të gjithë themeluesit kurajozë, të cilët më 12 Qershor 1991 i dhanë Shqipërisë një forcë politike, e cila në këto 30 vite ka qenë gjithmonë në kahun e duhur të historisë👐🏼🇦🇱

Postimi i plotë i Taulant Ballës:
12 Qershor

Gëzuar ditëlindjen e 30-të të Partisë Socialiste🌹🇦🇱, forca kryesore politike në vend, që spikat në përpjekjet e saj për integrim europian, për të ndërtuar dhe forcuar shtetin e së drejtës, sundimin e ligjit, mbi parimet e solidaritetit social.

Mirënjohje të gjithë themeluesve kurajozë, të cilët më 12 Qershor 1991 i dhanë Shqipërisë një forcë politike, e cila në këto 30 vite ka qenë gjithmonë në kahun e duhur të historisë👐🏼🇦🇱

Mirënjohje të gjithë anëtarësisë, patronazhistëve, mbështetësve tanë për kontributin e pazëvendësueshëm në çdo fitore tonën elektorale👍🇦🇱🇪🇺


Të fundit

“Në këto 30 vite PS ka qenë gjithmonë në kahun e duhur të historisë/ Balla uron socialistët me videon e veçantë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar me një video të veçantë ditëlindjen e 30 të...

Dita nis me kthjellime, por pasditja sjellë rrebeshe shiu

Duket se edhe këtë të shtunë, vendi ynë do të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike si edhe në ditët e kaluara. Sipas MeteoAlb, ditën...

Tentoi të kalonte kufirin me çantë të mbushur me fishekë, arrestohet 52-vjeçari në Kakavijë

Një 52-vjeçar ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme në Kakavijë, i akuzuar për trafik armësh dhe municionesh. Bëhet me dije se...

Ndërtuan pa leje në zonën e plazhit, policia arreston dy durrsakë

Dy persona janë vënë nën prangat e policisë, për ndërtim pa laje dhe pushtim toke në zonën bregdetare të Durrësit. Policia arrestoi shtetasin me iniciale...

30 vjetori i PS, sot socialistët mbledhin Kongresin e Jashtëzakonshëm

Partia Socialiste e Shqipërisë feston sot 30 vjetorin e themelimit të saj. Sot, do të mbahet dhe Kongresi i Jashtëzakonshëm i kësaj force politike,...

Lajme të tjera

Web TV