Nis Kongresi i Partisë Socialiste në “Air Albania”, hapja me himnin kombëtar!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Partia Socialiste feston sot 30-vjetorin e themelimit të saj. Kongresi i Partisë Socialiste, nisi në stadiumin “Air Albania”, me luajtjen e himnit kombëtar.

Fitorja e zgjedhjeve të 25 prillit mund të konsiderohet si kulmi i suksesit të Partisë Socialiste, pasi për herë të parë për një forcë politike në 30 vite pluralizëm, merr tre mandate qeverisëse rresht.

Në pjesën e dytë të Kongresit, do të prezantohet vizioni i socialistëve “Shqipëria 2030” nga kryeministri Edi Rama, në të cilin do të ketë të detajuar edhe piketat e programit qeverisës në mandatin e tretë 2021-2025.


Të fundit

Nis Kongresi i Partisë Socialiste në “Air Albania”, hapja me himnin kombëtar!

Partia Socialiste feston sot 30-vjetorin e themelimit të saj. Kongresi i Partisë Socialiste, nisi në stadiumin “Air Albania”, me...

Banka e Shqipërisë do të hedhë në qarkullim dy kartëmonedha të reja, ja si do të duket 100 mijë lekëshi

Banka e Shqipërisë ka njoftuar se gjatë javës së ardhshme, në 15 qershor, do të prezantohen dy prerjet e radhës së serisë së re...

VAR i anulon super golin, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Është mbyllur në barazim 1-1 Uells-Zvicër, ndeshje e vlefshme për Grupin A të Euro 2020. Zviceranët kanë kaluar në avantazh me Embolo në minutën e...

Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit

Janë kryer 2,916 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 12 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:  6 raste në...

E përplasi 19-vjeçari dhe humbi një këmbë/ Flet 23-vjeçarja: Po prisja një shoqe

Xhesina Gega, e reja e cila u përplas ditën e djeshme nga 19-vjeçari Jehon Breçani, ndodhet në gjendje të stabilizuar tek Spitali i Traumës,...

Lajme të tjera

Web TV