Nisja e fluturimeve nga Aeroporti i Kukësit, ja kur do udhëtojnë pasagjerët e parë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama dha dje lajmin se shumë shpejt do të nisin fluturimet e para nga Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit, i inaguruar disa ditë para zgjedhjeve të 25 prillit. Mësohet se udhëtimi i parë nga ky Aeroport do të bëhet në datë 15 korrik.

Udhëtarët do të mund të fluturojnë nga dhe drejt Zyrihut e Stambollit, nga mesi i muajti të ardhshëm.

“Se ç’ishin ca miq që thoshin Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit ishte sa për fushatë, po unë s’bëj asgjë sa për fushatë dhe çfarë bëj e them e çfarë them e bëj, kështu që bujrum me Air Albanian në portën e hapur të qiellit të Kukësit”, shkroi Rama dje dhe ndau dhe çmimet fillestare të biletave + taksa aeroportuale.

*** 1€ + taksat domethënë:
Kukës – Zyrih 12 EUR,
Zyrih – Kukës 28.66 EUR,
Kukës – Stamboll 12 EUR,
Stamboll – Kukës 23 EUR

Mësohet se udhëtimet nga Aeroporti i Kukësit drejt Zvicrës dhe Turqisë do të kenë një çmim tepër të favorshëm dhe të përballueshëm nga të gjithë. Në faqen e Air Albania ka nisur shitja e biletave dhe ne ju sjellim më poshtë kostot e udhëtimit për tre kategori.


Të fundit

Nisja e fluturimeve nga Aeroporti i Kukësit, ja kur do udhëtojnë pasagjerët e parë

Kryeministri Edi Rama dha dje lajmin se shumë shpejt do të nisin fluturimet e para nga Aeroporti Ndërkombëtar i...

“Në këto 30 vite PS ka qenë gjithmonë në kahun e duhur të historisë/ Balla uron socialistët me videon e veçantë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar me një video të veçantë ditëlindjen e 30 të Partisë Socialiste, forcës kryesore politike...

Dita nis me kthjellime, por pasditja sjellë rrebeshe shiu

Duket se edhe këtë të shtunë, vendi ynë do të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike si edhe në ditët e kaluara. Sipas MeteoAlb, ditën...

Tentoi të kalonte kufirin me çantë të mbushur me fishekë, arrestohet 52-vjeçari në Kakavijë

Një 52-vjeçar ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme në Kakavijë, i akuzuar për trafik armësh dhe municionesh. Bëhet me dije se...

Ndërtuan pa leje në zonën e plazhit, policia arreston dy durrsakë

Dy persona janë vënë nën prangat e policisë, për ndërtim pa laje dhe pushtim toke në zonën bregdetare të Durrësit. Policia arrestoi shtetasin me iniciale...

Lajme të tjera

Web TV