Dalin rezultatet e para në Tiranë/ Ja sa vota kanë marrë Lulzim Basha dhe Agron Shehaj

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Lulzim Basha duket se e ka fituar garën për kreun e ri të PD. Të paktën kështu sugjeron trendi i votave të numëruara deri tani, pasi për rezultatin përfundimtar duhet të presim edhe disa orë.

Lideri aktual i PD kryeson bindshëm thuajse në gjithë vendin. Së fundmi janë publikuar rezultatet edhe për Tiranën.

I dyti në garë, me më shumë vota renditet Agron Shehaj.

REZULTATET PARAPRAKE

TIRANA

DEGA 5

Lulzim Basha 567 vota

Agron Shehaj 94 vota

Edith Harxhi 16 vota

Fatbardh Kadilli 11 vota

DEGA 13

Lulzim Basha 267

Agron Shehaj 33

DEGA 9

Fatbardh Kadilli 9 vota

Edith Harxhi 15 vota

Agron Shehaj 73 vota

Lulzim Basha 403 vota

Rezultatet LIVE/ Përfundon numërimi i votave në disa qytete, ja kush kryeson në garën për kreun e PD
DEGA 10

Lulzim Basha 255 vota

Agron Shehaj 49 vota

Edith Harxhi 6 vota

Fatbardh Kadilli 4 vota

DEGA 8

Lulzim Basha 1 095 vota

Agron Shehaj 28 vota

Fatbardh Kadilli 14 vota

Edith Harxhi 8 vota


Të fundit

Dalin rezultatet e para në Tiranë/ Ja sa vota kanë marrë Lulzim Basha dhe Agron Shehaj

Lulzim Basha duket se e ka fituar garën për kreun e ri të PD. Të paktën kështu sugjeron trendi...

Zgjedhjet në PD/ Përfundon numërimi në Berat; ja rezultati në rang qarku dhe sipas qyteteve

Ka përfunduar numërimi i votave në të gjithë Qarkun e Beratit përsa i përket zgjedhjeve për kryetarin e ri të Partisë Demokratike. Në rang...

Gara në PD/ Përfundon numërimi në Kurbin e Gjirokastër, ja kush rezulton fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votatave për kreun e PD-së në bashkitë Kurbin dhe në Gjirokastër Sipas raportimeve, në Kurbin rezulton se numrin më...

Festa “Miqtë e Malit”, Balla: Gjinari, diamanti i turizmit malor të Elbasanit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla mori pjesë në festën “Miqtë e Malit”, e cila u organizua në pikën turistike të...

Gara në PD/ Mbyllet numërimi i votave në Bashkinë e parë, triumfon Agron Shehaj

Sapo është mbyllur procesi i numërimit të votave në bashkinë e Selenicës. Sipas të dhënave, ka fituar Agron Shehaj me 17 vota më shumë. 119...

Lajme të tjera

Web TV