Del rezultati paraprak, Basha kryeson me 80% të votave; tabela me rezultatet në secilin qytet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Teksa kanë mbetur edhe pak qendra për të dorëzuar rezultatin, deri tani, nga 33352 vota, Lulzim Basha ka marrë 26682 prej tyre, ose 80% të votave

I dyti është renditur Agron Shehaj me 26682 vota ose 15.55%. Edit Harxhi ka marrë 2.45% të votave ose 817 vota ndërsa i fundit është renditur Fatbardh Kadilli 667 vota ose 2% të votave.

Deri tani mungojnë në numërim vetëm 9 qendra nga 76 gjithsej. Vlen të theksohet se ky është vetëm rezultat paraprak, ndërsa ai zyrtar do të shpallet nesër.

Më poshtë tabela e rezultateve deri më tani:

 


Të fundit

Del rezultati paraprak, Basha kryeson me 80% të votave; tabela me rezultatet në secilin qytet

Teksa kanë mbetur edhe pak qendra për të dorëzuar rezultatin, deri tani, nga 33352 vota, Lulzim Basha ka marrë...

Dalin rezultatet e para në Tiranë/ Ja sa vota kanë marrë Lulzim Basha dhe Agron Shehaj

Lulzim Basha duket se e ka fituar garën për kreun e ri të PD. Të paktën kështu sugjeron trendi i votave të numëruara deri...

Zgjedhjet në PD/ Përfundon numërimi në Berat; ja rezultati në rang qarku dhe sipas qyteteve

Ka përfunduar numërimi i votave në të gjithë Qarkun e Beratit përsa i përket zgjedhjeve për kryetarin e ri të Partisë Demokratike. Në rang...

Gara në PD/ Përfundon numërimi në Kurbin e Gjirokastër, ja kush rezulton fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votatave për kreun e PD-së në bashkitë Kurbin dhe në Gjirokastër Sipas raportimeve, në Kurbin rezulton se numrin më...

Festa “Miqtë e Malit”, Balla: Gjinari, diamanti i turizmit malor të Elbasanit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla mori pjesë në festën “Miqtë e Malit”, e cila u organizua në pikën turistike të...

Lajme të tjera

Web TV