Festa “Miqtë e Malit”, Balla: Gjinari, diamanti i turizmit malor të Elbasanit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla mori pjesë në festën “Miqtë e Malit”, e cila u organizua në pikën turistike të Gjinarit në Elbasan.

Në këtë festë mernin pjesë qindar qytetarë nga Elbasani, të cilët kishin zgjëdhur për të festuar natyrën e mrekullueshme të Gjinarit, gatimet tradicionale plot shije dhe larminë e valleve e kostumeve popullore.

Në fjalën e tij Balla theksoi se vitin e ardhshëm Gjinari do të presë edhe më shumë miq, natyrisht në një festë edhe më të bukur.

“Bashkë me kryetarin e bashkisë dhe deputeten e zonës dua tju them që ne kemi humbur shumë kohë sa i përket punëve të rëndësishme të rregullimit dhe sistemimit të sheshit dhe rrugës kryesore të zonës. Angazhohem përpara jush që vitin e ardhshëm qendra kryesore e Gjinarit do të jetë tërësisht me një pamje tjetër ashtu siç i ka hije këtij diamanti të turizmit malor të bashkisë Elbasan”, deklaroi Balla.

Gjatë qendrimit në Gjinar Balla vizitoi dhe panairin me prodhimet e traditës elbasanase.


Të fundit

Festa “Miqtë e Malit”, Balla: Gjinari, diamanti i turizmit malor të Elbasanit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla mori pjesë në festën “Miqtë e Malit”, e cila u...

Gara në PD/ Mbyllet numërimi i votave në Bashkinë e parë, triumfon Agron Shehaj

Sapo është mbyllur procesi i numërimit të votave në bashkinë e Selenicës. Sipas të dhënave, ka fituar Agron Shehaj me 17 vota më shumë. 119...

Edhe 35 ditë del në pension/ Mjeku Tritan Kalo prek me mesazhin tij: Shpresoj që…

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka qenë simboli i ccdo shqiptari në betejën kundër koronavirusit. Që nga dalja e kësaj flame botërore ai mbeti...

Mbyllet procesi i votimit në Partinë Demokratike, ja kur shpallet fituesi

Mbyllet procesi i votimit për zgjedhjen e kreut të Partisë Demokratike. Sipas informacioneve nga PD, 76 qendrat e votimit në të gjithë vendin, pritet...

Koordinim SHBA-Shqipëri për teknologjinë 5G, firmoset marrëveshja! Rama: Rama: Ftoj vendet e Rajonit të na bashkohen

Qeveria shqiptare miratoi 2 vite më parë memorandumin e mirëkuptimit me qeverinë amerikane për sigurinë 4G dhe 5G. Në vendimin e miratuar nga qeveria shqiptare...

Lajme të tjera

Web TV