Gara në PD/ Përfundon numërimi në Kurbin e Gjirokastër, ja kush rezulton fitues

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ka përfunduar procesi i numërimit të votatave për kreun e PD-së në bashkitë Kurbin dhe në Gjirokastër

Sipas raportimeve, në Kurbin rezulton se numrin më të madh të votave e ka marrë kryetari aktual Lulzim Basha.

Konkretisht Lulzim Basha ka marrë 1016 vota, ndërsa ndiqet nga Agron Shehaj me 74 vota.

Në Gjirokastër, diferenca është më e ngushtë.

Kurbin

Lulzim Basha 1016 vota

Agron Shehaj 74 vota

Edit Harxhi 8 vota

Fatbardh Kadilli 7 vota

Gjirokastër

Lulzim Basha 247 vota

Agron Shehaj 127 vota

Fatbardh Kadilli 11 vota

Edith Haxhi 21 vota

3 vota të pavlefshme

Agron Shehaj deri tani ka fituar vetëm në Selenicë.


Të fundit

Gara në PD/ Përfundon numërimi në Kurbin e Gjirokastër, ja kush rezulton fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votatave për kreun e PD-së në bashkitë Kurbin dhe në Gjirokastër Sipas raportimeve, në...

Festa “Miqtë e Malit”, Balla: Gjinari, diamanti i turizmit malor të Elbasanit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla mori pjesë në festën “Miqtë e Malit”, e cila u organizua në pikën turistike të...

Gara në PD/ Mbyllet numërimi i votave në Bashkinë e parë, triumfon Agron Shehaj

Sapo është mbyllur procesi i numërimit të votave në bashkinë e Selenicës. Sipas të dhënave, ka fituar Agron Shehaj me 17 vota më shumë. 119...

Edhe 35 ditë del në pension/ Mjeku Tritan Kalo prek me mesazhin tij: Shpresoj që…

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka qenë simboli i ccdo shqiptari në betejën kundër koronavirusit. Që nga dalja e kësaj flame botërore ai mbeti...

Mbyllet procesi i votimit në Partinë Demokratike, ja kur shpallet fituesi

Mbyllet procesi i votimit për zgjedhjen e kreut të Partisë Demokratike. Sipas informacioneve nga PD, 76 qendrat e votimit në të gjithë vendin, pritet...

Lajme të tjera

Web TV