Gara në PD/ Përfundon numërimi në Kurbin e Gjirokastër, ja kush rezulton fitues

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Ka përfunduar procesi i numërimit të votatave për kreun e PD-së në bashkitë Kurbin dhe në Gjirokastër

Sipas raportimeve, në Kurbin rezulton se numrin më të madh të votave e ka marrë kryetari aktual Lulzim Basha.

Konkretisht Lulzim Basha ka marrë 1016 vota, ndërsa ndiqet nga Agron Shehaj me 74 vota.

Në Gjirokastër, diferenca është më e ngushtë.

Kurbin

Lulzim Basha 1016 vota

Agron Shehaj 74 vota

Edit Harxhi 8 vota

Fatbardh Kadilli 7 vota

Gjirokastër

Lulzim Basha 247 vota

Agron Shehaj 127 vota

Fatbardh Kadilli 11 vota

Edith Haxhi 21 vota

3 vota të pavlefshme

Agron Shehaj deri tani ka fituar vetëm në Selenicë.


Të fundit

Demokrati nuk përmbahet përballë Berishës: Të dua më shumë se fëmijët e mi

Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka zhvilluar takimin e radhës në qytetin e Lezhës. Gjatë takimit, një demokrat nuk...

“90 minuta deri në jetë a vdekje”/ Titujt kryesorë sportivë për ditën e sotme

Fundi i kampionateve dhe ndeshjet vendimtare për objektivat e skuadrave të caktuara ishin në fokus të gazetave kryesore sportive. Për me tepër ndiqni titujt kryesorë...

“Folëm për pasojat e…”/ Rama zbardh takimin me ish-sekretarin Amerikan, Mike Pompeo

Një takim mjaft miqësor mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, i cili ndodhet për një vizitë në vendin tonë. Kreu...

“Sekretari Pompeo më emëroi në Tiranë”, Kim: Shqipëria model, po kontribuon për botën

Në kuadër të konferencës për 100-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve Shqipëri-SHBA, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim pohoi se bashkëpunimi mes dy vendeve do...

Cila ishte ngjarja më e ngarkuar në histori

Shifrat flasin vetë: masat po mobilizohen më shumë për fenë sesa për politikën. Këtu janë ngjarjet më të ndjekura të dekadave të fundit në...

Lajme të tjera

Web TV