Pa ‘iu dridhur fare qerpiku’, Genc Pollo filmon votën për kreun e PD në mes të Tiranës! (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Fotografimi apo filmimi i votës për ta shfaqur më pas tek persona të tjerë është një dukuri që ka ndodhur ndër vite në Shqipëri. Edhe në zgjedhjet për kryetarin e PD, ky fenomen nuk ka munguar, ku një prej figurave të rëndësishmë të opozitës është kapur nga gazetarët teksa filmon votën.

Siç mund ta shihni në këtë foto, Genc Pollo ka plotësuar fletën e votimit për kandidatin e tij të preferuar, nga katër që garojnë për postin e kreut të PD-së, dhe më pas e ka fotografuar atë.

Nëse do të bëhej fjalë për votimin në zgjedhjet parlamentare apo lokale, filmimi i votës do të ishtë një vepër penale.

Sipas ndryshimeve në ligj, fotografimi apo filmimi i votës, që ta shfaqësh më vonë tek persona të tjerë konsiderohet vepër penale dhe dënohet nga 3 muaj deri në 3 vite burgim.

 


Të fundit

Pa ‘iu dridhur fare qerpiku’, Genc Pollo filmon votën për kreun e PD në mes të Tiranës! (Video)

Fotografimi apo filmimi i votës për ta shfaqur më pas tek persona të tjerë është një dukuri që ka...

Horror/ 35-vjeçari vret 2 fëmijë dhe një person tjetër, izolohet në banesë dhe pas tre orësh…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një 35-vjeçar ka sulmuar me armë duke lënë dy fëmijë të vdekur dhe një të...

S’gjen emrin te lista e votuesve, anëtari i PD godet me grusht sekretarin organizativ të degës (Video)

Partia Demokratike është duke zhvilluar zgjedhjet për kryetarin e ri të partisë, por shumë anëtarë të kësaj force politike kanë denoncuar se nuk e...

Covid-19/ Vetëm 10 raste të reja në Shqipëri, asnjë humbje jete

Asnjë humbje jete nga koronavirusi në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar vetëm 10 raste të reja nga mbi 2 mijë...

Plas sherri mes policit dhe qytetarit/ I riu: Nuk keni ç’më bëni, jam gangster, do ta shikoni çfarë do t’ju bëj sonte

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar ditën e sotme në Tiranë, ku një 26-vjeçar ka goditur një polic. I riu u përplas me policinë...

Lajme të tjera

Web TV