Shkon të votojë për kreun e PD/ Edvin Kullurin e ‘përjashtojnë’: Nuk kisha emrin në listën e votuesve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-anëtari i kryesisë së PD-së, Edvin Kulluri në një shënim në rrjetet sociale thotë se nuk kishte emrin në listën e votuesve të Partisë Demokratike.

Kulluri thekson se pas kësaj masakre zgjedhore brenda partisë më të madhe të opozitës, 3 komunitstat Lulzim Basha, Gazmend Bardhi, Jemin Gjana, duhet të zhduken nga pozicionet që mbajnë në PD.

Postimi i Kullurit:

‘Te dashur miq! Pavaresisht vullnetit te mire te komisionit zgjedhor te deges se PD nr. 2 Tirane qe me mundesoi votimin, po ju konfirmoj me keqardhje te madhe se nuk e kisha emrin ne listen e votuesve te Partise Demokratike!

Pas kesaj masakre zgjedhore brenda partise me te madhe te opozites 3 komunistet Lulzim Basha, Gazmend Bardhi dhe Jemin Gjana duhet te zhduken nga pozicionet qe mbajne ne PD!

Lufta per demokratizimin dhe reformimin e PD do vazhdoje pa nderprerje deri ne arritjen e qellimit!’- shkruan Kullur


Të fundit

Shkon të votojë për kreun e PD/ Edvin Kullurin e ‘përjashtojnë’: Nuk kisha emrin në listën e votuesve

Ish-anëtari i kryesisë së PD-së, Edvin Kulluri në një shënim në rrjetet sociale thotë se nuk kishte emrin në...

Vijon procesi i votimit në PD, pamje nga Dega 13 në Tiranë

Vijon procesi i votimit në Partinë Demokratike. Anëtarët e së djathtës do të zgjedhin midis Fatbardh Kadillit, Edit’h Harxhit, Agron Shehajt ose Lulzim Bashës...

Shpalli Berishën “non-grata”/ Sekretari Amerikan Blinken do të takohet me kryeministrin Rama

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken i cili po shoqëron presidentin e SHBA në turin e tij në Europë do të takohet edhe me...

Harxhi denoncon: Zgjedhjet me probleme të mëdha! Me mijëra anëtarë s’kanë emrat në lista

Edith Harxhi, kandidate në garën për kreun e PD, ka denoncuar disa problematika që po ndodhin në zgjedhjet e sotme. Ajo tha se është...

Macron u godit me shuplakë/ Politikani tjetër francez përlyhet me miell( Video)

Kandidati në zgjedhjet presidenciale të Francës Jean-Luc Mélenchon, , ka përjetuar një moment të sikletëshëm, kur gjatë protestave të organizuara në Paris, një qytetar...

Lajme të tjera

Web TV