Zgjedhjet në PD/ Përfundon numërimi në Berat; ja rezultati në rang qarku dhe sipas qyteteve

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Ka përfunduar numërimi i votave në të gjithë Qarkun e Beratit përsa i përket zgjedhjeve për kryetarin e ri të Partisë Demokratike. Në rang qarku, Basha kryeson me një diferencë shumë të madhe, kundrejt tre kandidatëve.

Rezultati në rang qarku është: Lulzim Basha me 1326 vota, i ndjekur nga Agron Shehaj me 486 vota, Edith Harxhi 44 vota dhe Fatbardh Kadilli me 34 vota.

Të ndara sipas qyteteve rezultatet janë:

Berat.
Basha 376 vota.
Shehaj 233 vota.
Harxhi 25 vota.
Kadilli 18 vota.

Kuçovë.
Lulzim Basha 221 vota.
Agron Shehaj 155.

Poliçan.
Basha 99 vota.
Kadilli e vota.
Harxhi 3 vota.
Shehaj 26 vota.

Skrapar.
Basha 69 vota.
Shehaj 17 vota.
Kadilli 4 vota.
Harzhi 2 vota.

Dimal.
Basha 516 vota.
Shehaj 55 vota.
Kadilli 6 vota.
Harxhi 1 votë

Në rang qarku:
Basha 1326 vota.
Shehaj 486 vota.
Harxhi 44 vota.
Kadilli 34 vota.


Të fundit

“Sekretari Pompeo më emëroi në Tiranë”, Kim: Shqipëria model, po kontribuon për botën

Në kuadër të konferencës për 100-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve Shqipëri-SHBA, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim pohoi se...

Cila ishte ngjarja më e ngarkuar në histori

Shifrat flasin vetë: masat po mobilizohen më shumë për fenë sesa për politikën. Këtu janë ngjarjet më të ndjekura të dekadave të fundit në...

Aksidentohet një tjetër autobus në Tiranë/ “Kombinati” përplaset me koshin e mbeturinave

Është aksidentuar përsëri një autobus në Tiranë. Bëhet fjalë për urbanin e linjës së Kombinatit i cili është përplasur me një kosh mbeturinash. Mësohet se ngjarja...

E rëndë në Greqi/ 13-vjeçari i jep fund jetës pas sfidave në TikTok

Një 13-vjeçar në Greqi është gjetur i vdekur në dhomën e tij. I mituri është gjetur i varur në dhomën e tij nga prindërit,...

Rama konferencë me Mike Pompeo: Furnizimi me gaz përmes Terminalit të Ri që do të…

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një konferencë me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo, i cili viziton Shqipërinë për herë të parë. Gjatë kësaj konference do të...

Lajme të tjera

Web TV