Zgjedhjet në PD/ Përfundon numërimi në Berat; ja rezultati në rang qarku dhe sipas qyteteve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ka përfunduar numërimi i votave në të gjithë Qarkun e Beratit përsa i përket zgjedhjeve për kryetarin e ri të Partisë Demokratike. Në rang qarku, Basha kryeson me një diferencë shumë të madhe, kundrejt tre kandidatëve.

Rezultati në rang qarku është: Lulzim Basha me 1326 vota, i ndjekur nga Agron Shehaj me 486 vota, Edith Harxhi 44 vota dhe Fatbardh Kadilli me 34 vota.

Të ndara sipas qyteteve rezultatet janë:

Berat.
Basha 376 vota.
Shehaj 233 vota.
Harxhi 25 vota.
Kadilli 18 vota.

Kuçovë.
Lulzim Basha 221 vota.
Agron Shehaj 155.

Poliçan.
Basha 99 vota.
Kadilli e vota.
Harxhi 3 vota.
Shehaj 26 vota.

Skrapar.
Basha 69 vota.
Shehaj 17 vota.
Kadilli 4 vota.
Harzhi 2 vota.

Dimal.
Basha 516 vota.
Shehaj 55 vota.
Kadilli 6 vota.
Harxhi 1 votë

Në rang qarku:
Basha 1326 vota.
Shehaj 486 vota.
Harxhi 44 vota.
Kadilli 34 vota.


Të fundit

Zgjedhjet në PD/ Përfundon numërimi në Berat; ja rezultati në rang qarku dhe sipas qyteteve

Ka përfunduar numërimi i votave në të gjithë Qarkun e Beratit përsa i përket zgjedhjeve për kryetarin e ri...

Gara në PD/ Përfundon numërimi në Kurbin e Gjirokastër, ja kush rezulton fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votatave për kreun e PD-së në bashkitë Kurbin dhe në Gjirokastër Sipas raportimeve, në Kurbin rezulton se numrin më...

Festa “Miqtë e Malit”, Balla: Gjinari, diamanti i turizmit malor të Elbasanit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla mori pjesë në festën “Miqtë e Malit”, e cila u organizua në pikën turistike të...

Gara në PD/ Mbyllet numërimi i votave në Bashkinë e parë, triumfon Agron Shehaj

Sapo është mbyllur procesi i numërimit të votave në bashkinë e Selenicës. Sipas të dhënave, ka fituar Agron Shehaj me 17 vota më shumë. 119...

Edhe 35 ditë del në pension/ Mjeku Tritan Kalo prek me mesazhin tij: Shpresoj që…

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka qenë simboli i ccdo shqiptari në betejën kundër koronavirusit. Që nga dalja e kësaj flame botërore ai mbeti...

Lajme të tjera

Web TV